Ukradł pieniądze z kościoła

aktualizacja: 2021-01-15 10:48:13     nr wiadomości: 44564     przeczytano: 5442     Ilość komentarzy komentarze: 0

Policjanci zatrzymali 35-latka w sprawie kradzieży pieniędzy z kościoła. Mężczyzna w przeszłości wykonywał tam dorywcze prace, więc wiedział, gdzie trzymane są datki. Usłyszał zarzut kradzieży w recydywie. Był też poszukiwany do odbycia kary 6 miesięcy pozbawienia wolności za wcześniejsze groźby.

Policjanci z Ełku wyjaśnili sprawę kradzieży sprzed kilku dni. Do zdarzenia doszło w jednym z kościołów na terenie powiatu ełckiego. Ktoś zabrał wówczas z zakrystii datki z tacy, a także ofiary przekazywane przez wiernych przy szopce bożonarodzeniowej.

Pomocny w wytypowaniu sprawcy tego czynu był monitoring. Policjanci ustalili dane mężczyzny, który zabrał pieniądze. Ustalili także, gdzie on zamieszkuje. 35-latek został zatrzymany na terenie gminy Prostki. Usłyszał zarzut kradzieży w recydywie, ponieważ był już wcześniej skazywany za podobne przestępstwa. Grozi mu kara nawet do 7,5 roku pozbawienia wolności.

Okazało się, że w przeszłości pracował dorywczo w tym kościele, dlatego znał zwyczaje i wiedział, gdzie są datki. Ponadto 35-latek był osobą poszukiwaną, ponieważ uchylał się od odbycia kary pozbawienia wolności za groźby. Od razu trafił do zakładu karnego na 6 miesięcy. - informuje KPP w Ełku

 

Dodaj komentarz

Treść:


Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy możliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.