Uczniowie PG 2 w Hiszpanii

aktualizacja: 2014-02-21 13:46:35     nr wiadomości: 21776     przeczytano: 8588     Ilość komentarzy komentarze: 8

W dniach 10 - 16 lutego  2014 roku ośmioro uczniów i czworo pedagogów Publicznego Gimnazjum nr2 w Grajewie wyjechało do Aguilas w Hiszpanii  w ramach programu Comenius Partnerskie Projekty Szkół.

Tematem przewodnim projektu jest "Średniowieczne dziedzictwo”. Projekt realizowany jest wspólnie z Francją, Hiszpanią, Wielką Brytanią i Turcją. W czasie wizyty uczniowie krajów partnerskich przedstawiali informacje dotyczące swoich szkół, historii miasta oraz loga projektu. Uczniowie  PG2 bardzo dobrze poradzili sobie z tymi zadaniami.

 W trakcie mobilności młodzież zwiedzała średniowieczny zamek Alhambra, uczestniczyła w wycieczce  do średniowiecznego zamku Lorca. W piątek, w szkole odbył się festyn średniowieczny, podczas którego uczniowie i nauczyciele w kostiumach średniowiecznych brali udział w grach i zabawach jak również prezentowali swoje gry.

Podczas pobytu uczniowie mieli okazję poznać Aguilas i zaprzyjaźnić się z hiszpańskimi kolegami i koleżankami. Rodziny, u których mieszkali gimnazjaliści okazały się niezwykle gościnne i każdy został bardzo serdecznie przyjęty. Dzięki programowi Comenius, młodzież nie tylko poszerzyła swoją wiedzę dotyczącą historii, ale również udoskonaliła język angielski oraz zawarła przyjaźnie z kolegami z innego kraju i kultury. Uczniowie PG2 najlepiej ze wszystkich krajów partnerskich posługiwali się językiem angielskim. Pobyt w Aguilas był także bardzo ciekawym doświadczeniem dla nauczycieli  w aspekcie kulturowym, społecznym i dydaktycznym.

Koordynatorem  Projektu Comenius w Zespole Szkół Miejskich nr 2 w Grajewie jest p. Katarzyna Bieńkowska.


super sprawa
Napisał: grajewianka dodano: 2014-02-21 20:33:44

Przecież niektórzy z nich nie mają pojęcia o języku angielskim... jakie były kryteria doboru osób do wyjazdu? Niech głośno powiedzą! Komuna...
Napisał: see dodano: 2014-02-22 20:49:24

Trzej chłopcy to finaliści konkursów przedmiotowych: fizyki, geografii, matematyki, niemieckiego i angielskiego... Ich język angielski wprawiłby w zakłopotanie niejednego twierdzącego, że 'zna' angielski. Zasłużyli na ten wyjazd ciężką pracą!
Napisał: mama dodano: 2014-02-23 12:36:11

See! Wszyscy którzy tam pojechali, świetnie mówią po angielsku i są bardzo komunikatywni :)
Napisał: jaa dodano: 2014-02-23 13:33:57

Do see: Zawistników nie brak. Zmobilizuj swoje dziecko do wykazania się jakąś fajna inicjatywą, a na pewno też pojedzie. Żal mi Cię człowieku, kimkolwiek jesteś.
Napisał: Ojciec dodano: 2014-02-24 16:45:52

A dziewczyny ktore tam pojechaly zasluzyly sobie na to ciezka praca. I rowniez sa finalistkami konkursow przedmiotowych z j.polskiego, matematyki, fizyki i biologii. Wszyscy ucza sie bardzo dobrze i swietnie dogaduja sie po angielsku.. Z tego co wiem wszyscy utrzymuja staly kontakt z zapoznanymi ludzmi i rozmawiaja z nimi W JEZYKU ANGIELSKIM! To byl swietny wybor i PG2 bylo wspaniale reprezentowane za granicami naszego panstwa.
Napisał: rodzic dodano: 2014-02-24 20:05:49

see.. To jest projekt w szkole i cała szkoła o tym wiedziała, każdy mógł się zakwalifikować...
Napisał: Kupa. dodano: 2014-02-24 20:42:58

Do see: każdy mógł pojechać, a że prawie nikomu nie chciało się wykazać inicjatywy, to już inna sprawa. Trzeba ruszyć swoje cztery litery, a nie tylko liczyć, że nic nie robiąc można coś osiągnąć, bo to głupota. Nie brak zazdrośników, którzy również chcieli pojechać, ale nic nie zrobili w tym kierunku, kiedy był na to czas. Mam wrażenie, że jesteś jednym z nich , więc się nie kompromituj, bo to co robisz jest żałosne.
Napisał: człowiek dodano: 2014-02-26 20:33:06

Dodaj komentarz

Treść:


Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy możliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.