"Szkoła Promująca Zdrowie"

aktualizacja: 2014-05-08 16:56:48     nr wiadomości: 22300     przeczytano: 8053     Ilość komentarzy komentarze: 1


ZDROWIE MA WIELE TWARZY

ZSM nr 3 w Grajewie jako szkoła posiadająca Certyfikat "Szkoły Promującej Zdrowie” zorganizowała szereg działań promujących zdrowy styl życia wśród gimnazjalistów. W tym roku obchody Światowego Dnia Zdrowia odbywały się pod hasłem "Zdrowie ma wiele twarzy". Uczniowie z klasy I a, którzy prowadzili akademię, zachęcali kolegów i koleżanki, aby dbali o zdrowie. Źródłem informacji była prezentacja wyjaśniająca, na czym polega zdrowe odżywianie, jakie produkty należy częściej zjadać, dlaczego nadmiar słodyczy jest niezdrowy. Podkreślono jak ważne jest pierwsze i drugie śniadanie - oczywiście pozbawione słodkich bułeczek i przekąsek.

Aby zdrowym być nie wystarczy prawidłowo się odżywiać, ale też należy zadbać o swoją kondycję fizyczną, do czego zachęcały humorystyczne filmiki przygotowane przez gimnazjalistki z drugiej klasy.
Na korytarzu szkolnym pojawiły się też gazetki o tematyce zdrowotnej, ustawiono również skrzynkę, do której można wrzucać ciekawe przepisy na zdrowe potrawy.

 

Świetnie,że to robicie.Ale -o ile mi wiadomo-Certyfikat SzKoły Promującej Zdrowie posiada Szkoła Podstawowa nr 4 a nie ZSM 3.Gimnazjum takiego nie posiada.Zwracam uwagę na precyzję wypowiedzi,bo ta wprowadza w błąd.
Napisał: Anna dodano: 2014-05-09 18:15:47

Dodaj komentarz

Treść:


Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy możliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.