"Strofy dla Ojczyzny" w ZSM 2

aktualizacja: 2016-11-14 20:06:11     nr wiadomości: 30027     przeczytano: 6591     Ilość komentarzy komentarze: 1

Tegoroczne obchody Święta Niepodległości w Zespole Szkół Miejskich nr 2 w Grajewie  przybrały formę konkursu recytatorskiego przeplatanego pieśniami patriotycznymi. 10 listopada w świetlicy szkolnej o godzinie 16  wspominaliśmy uczestników I wojny światowej i drogę Polski ku wolności.

Faktem wartym odnotowania jest to, iż w konkursie wzięło udział aż 13 uczniów reprezentujących zarówno szkołę podstawową jak i gimnazjum. Spotkanie rozpoczęło się występem chóru szkolnego prowadzonego przez panią Lidię Brzozowską, który zaśpiewał pieśń pt ”Rota” i nie był to jedyny utwór wykonany tego wieczoru. Jeszcze kilka razy młodzi wykonawcy oczarowali publiczność bezpretensjonalnym wykonaniem pieśni patriotycznych. Uczniowie prezentowali utwory w dwóch kategoriach wiekowych: szkoła podstawowa i gimnazjum. Jury w składzie: pani Anna Deresz, pani Anna Niedźwiedzka i pani Maria Szymanowska miało nie lada problem z wyłonieniem zwycięzców. Po burzliwych obradach nagrody przyznano.
 

Szkoła Podstawowa

Gimnazjum

I miejsce - Justyna Suprun 

  I miejsce - Marcel Wit Formejster

II miejsce -  Patrycja Przestrzelska  

  II miejsce - Aleksandra Bieguńska

III miejsce - Monika Kulesza

                   Natalia Bagińska

  III miejsce - Damian Maszczuk

                      Amelia Skrodzka


Przedsięwzięcie przygotowały panie Maria Jolanta Szymanowska i Bożena Wierzbicka. Wsparcia technicznego udzieliła też pani Anna Łaguna.

W organizacji pomagali uczniowie naszej szkoły. To dzięki ich zaangażowaniu udało się pani Agnieszce Sokołowskiej przygotować scenografię tworzącą niepowtarzalny nastrój - panujący półmrok rozświetlały dyskretne lampki, nadając recytowanym utworom niepowtarzalnego charakteru i wprowadzając słuchaczy w nastrój zadumy.

Frekwencja i zebrane opinie pozwalają stwierdzić, że istnieje zapotrzebowanie na tego rodzaju projekty. Wieczornica pokazała też, że nasza młodzież potrafi w sposób dojrzały odnieść się do historii Państwa Polskiego i okazać szacunek naszym narodowym bohaterom.

 

brawo ZSM nr 2 najlepsza szkoła w Grajewie
Napisał: xyz dodano: 2016-11-15 10:19:07

Dodaj komentarz

Treść:


Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy możliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.