Strefa aktywności obok ZS nr 2

aktualizacja: 2019-09-10 10:43:01     nr wiadomości: 39660     przeczytano: 5662     Ilość komentarzy komentarze: 3

Do końca września br. na działce przy ul. Wojska Polskiego 84 w Grajewie (obok ZS nr 2) powstanie ogólnodostępne, plenerowe miejsce sportu, rekreacji i odpoczynku.

Miłośnicy aktywności będą mogli korzystać z siłowni plenerowej składającej się z urządzeń tj. biegacz (2 szt.), wioślarz (2 szt.), orbitrek, jeździec wolnostojący, wahadło oraz wyciskanie siedząc. K
ażdy będzie mógł rozwijać swoją kondycję na profesjonalnym sprzęcie, amatorzy treningu umysłowego natomiast będą mogli zagrać w szachy lub warcaby.

W ramach zadania powstanie także Street Workout park - miejsce do treningu siłowego opartego o gimnastykę z wykorzystaniem własnej masy ciała. Zestaw składa się m.in. z: ławeczek do brzuszków, drabinek, drążków do podciągania, liny do wspinania, przeplotni poziomej, poręczy i uchwytów.

Starostwo Powiatowe nie zapomniało o najmłodszych. Plac zabaw zostanie wyposażony w nowoczesne certyfikowane urządzenia, które będą rozplanowane, by dawać dzieciom przestrzeń do zabawy i zapewnić im bezpieczeństwo. Wśród urządzeń powinny znaleźć się: zjeżdżalnia, przejście linowe most poziomy, trap wspinaczkowy, przejście belką balansującą, ścianka wspinaczkowa, zjazd strażacki, wejście łukowe, gra edukacyjna kółko krzyżyk, wieżyczki oraz huśtawki. Wyposażenie dobierane jest dla dzieci z różnych grup wiekowych oraz o różnym stopniu sprawności fizycznej i intelektualnej. Miejsce zostanie ogrodzone.

Na realizację zadania SP w Grajewie otrzymało dofinansowanie - kwota 49 900 zł - w ramach drugiej edycji Programu rozwoju małej infrastruktury sportowo-rekreacyjnej o charakterze wielopokoleniowym – Otwarte Strefy Aktywności (OSA). Całkowity koszt robót budowlanych zamknie się w 145 988, 63 zł.

 
e-Grajewo.pl

To super. I parking i strefa ładnie się zapowiada
Napisał: Dawid dodano: 2019-07-08 08:32:22

Zaraz aktywni radni odezwą się, że tak bardzo zabiegali o to... Haha oświadczam wszem i wobec nie robią nic to tylko i wyłącznie praca i zasługa Starosty.
Napisał: Obiektyw dodano: 2019-09-10 19:19:05

Jednak można zrobić coś dobrego. Skorzystają wszyscy.
Napisał: Bernarda dodano: 2019-09-10 20:02:36

Dodaj komentarz

Treść:


Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy możliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.