piątek, 19 kwietnia 2024

Stawiski - WARMIA Grajewo 0:4

W środę 5 października w Stawiskach piłkarze WARMII Grajewo rozegrali mecz kolejnej rundy rozgrywek piłkarskiego Pucharu Polski. Nasz zespół zmierzył się z rewelacją obecnej edycji, grającym w Lidze Okręgowej GKS Stawiski. Zespół ze Stawisk był dotąd pogromcą zespołów IV-ligowych, sensacyjnie eliminując kolejno WISSĘ Szczuczyn (3:2) oraz ORŁA Kolno (2:0). Gospodarze liczyli na sprawienie kolejnej niespodzianki i wyeliminowanie WARMII.

Mecz odbył się w arcytrudnych warunkach pogodowych – silny wiatr i ulewny deszcz bardzo przeszkadzały w grze. Od początku spotkania nasz zespół osiągnął dużą przewagę i praktycznie nie pozwalał gospodarzom na wyjście z własnej połowy. Niestety, ze skutecznością grajewian nie było najlepiej. Znakomitych okazji do zdobycia bramek nie wykorzystali między innymi Janusz Stankiewicz, Maksym Mirva i Marcin Mikucki. Po pół godzinie gry wreszcie trafił do bramki Janusz Stankiewicz, który lewą nogą zza pola karnego posłał piłkę w róg bramki Skawskiego. W 40 minucie gola na 2:0 ładnym strzałem zdobył Kamil Randzio a trzy minuty później Brazylijczyk Edison precyzyjną „główką” podwyższył na 3:0. W drugiej połowie nasz zespół kontrolował grę a ambitni gospodarze próbowali zdobyć honorowego gola, lecz Krzysztof Gieniusz nie dał się strzałom zawodników GKS. Nasz zespół nie wykorzystał kilku kolejnych okazji, ale w końcówce meczu w zamieszaniu pod bramką gospodarzy Łukasz Domurat ustalił wynik meczu na 4:0 dla grajewian.

Tym samym WARMIA wywalczyła awans do ćwierćfinału rozgrywek pucharowych. Oprócz naszego zespołu znalazły się w nim następujące zespoły: TUR Bielsk Podlaski, WIGRY II Suwałki, ŁKS 1926 Łomża, PROMIEŃ Mońki, JAGIELLONIA II Białystok, RUCH Wysokie Mazowieckie i MAGNAT Juchnowiec Kościelny. Kolejna runda pucharowych zmagań zostanie rozegrana wiosną.

W niedzielę 9 października w kolejnym meczu ligowym WARMIA zmierzy się w Goniądzu z tamtejszą BIEBRZĄ. Mecz rozpocznie się o godzinie 14:00.

05.10.2016 Stawiski,
GKS Stawiski - WARMIA Grajewo 0:4 (0:3)
Bramki: 0:1 Janusz Stankiewicz 31', 0:2 Kamil Randzio 40', 0:3 Edison 43', 0:4 Łukasz Domurat 88'