• 7834 wyświetleń

Srebrny medal Mistrzostw Polski

W dniach 14- 16 września 2020 roku odbyły się Finały XXVI Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży (Mistrzostwa Polski Juniorów Młodszych) w sportach halowych - Lubelskie 2020 w zapasach w stylu klasycznym.

Zawodnicy rywalizowali w Janowie Lubelskim. Trzeba było wywalczyć kwalifikację na turnieju eliminacyjnym, by móc wystąpić w najważniejszej imprezie zapaśniczej dla młodzieży w kraju. W finałach startowało 160 najlepszych zawodników w dziesięciu kategoriach wagowych.

Bardzo dobrze podczas zawodów zaprezentował się nasz zawodnik - Kacper Zawistowski, który zdobył srebrny medal. Kacper po wygraniu rundy eliminacyjnej w półfinale stoczył wyrównany pojedynek z zawodnikiem z Lublina, w którym o zwycięstwie naszego zawodnika zdecydował jeden punkt (wynik 9 : 8). W walce finałowej uległ zawodnikowi Śląska Wrocław.