Spisali się na medal

aktualizacja: 2020-12-04 09:28:41     nr wiadomości: 44179     przeczytano: 2889     Ilość komentarzy komentarze: 1

Zakończyło się zbieranie danych w Powszechnym Spisie Rolnym 2020. Od 1 września do 30 listopada br. w całej Polsce było prowadzone to największe i najważniejsze badanie rolnictwa, którego wyniki posłużą do kreowania rolniczych programów rozwojowych i obszarów wiejskich oraz dostarczą szczegółowych informacji o sytuacji społecznej, ekonomicznej i demograficznej rolników. 

- Z terenu powiatu grajewskiego niemal wszyscy użytkownicy gospodarstw rolnych dokonali spisu. Tylko 4 użytkowników nie wzięło udziału badaniu, co stanowi 0,1% ogółu gospodarstw - podała portalowi e-Grajewo Dorota Wyszkowska, zastępca dyrektora Urzędu Statystycznego w Białymstoku.

Powszechny Spis Rolny był realizowany jako badanie pełne, skierowane obligatoryjnie z mocy ustawy do wszystkich użytkowników gospodarstw rolnych, osób fizycznych oraz osób prawnych i jednostek organizacyjnych niemających osobowości prawnej. Spisu można było dokonać telefonicznie lub przez Internet, z rolnikami kontaktowali się też rachmistrzowie spisowi. 

Urząd Statystyczny w Białymstoku już rozpoczął prace nad opracowywaniem wyników prowadzonego spisu. Dane będą dotyczyły m.in. zasiewów, zwierząt gospodarskich, maszyn rolniczych, budynków, nawodnienia, nawożenia, sprzedaży produktów rolnych i struktury dochodów gospodarzy. Jego wyniki będą znane prawdopodobnie w marcu przyszłego roku.

 

Brawo My !!!
Napisał: Andrzej dodano: 2020-12-04 13:29:44

Dodaj komentarz

Treść:


Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy możliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.