Ruszyły prace przy kaplicy

aktualizacja: 2020-04-08 12:34:24     nr wiadomości: 42047     przeczytano: 4646     Ilość komentarzy komentarze: 1

Po przerwie zostały wznowione prace budowlane nowej kaplicy cmentarnej w Grajewie. Pracownicy Przedsiębiorstwa Usług Komunalnych wrócili na plac budowy i prowadzą czynności związane z dociepleniem obiektu. 


Pierwszą łopatę pod budowę wbito we wrześniu 2016 r., rok później u zbiegu ulic Pułaskiego i Sportowej stał już obiekt w surowym stanie. Zaczęły się schody… początkowo, z uwagi na brak rąk do pracy, następnie z braku środków budowę wstrzymywano. 

Według projektu powstanie profesjonalne miejsce przechowywania zwłok i modlitwy za zmarłych, miejsce na obrzędy pogrzebowe i odprawianie Mszy Świętej. Kompleks będzie miał powierzchnię prawie 1000 m2. Zostaną wykonane dwie sale przedpogrzebowe, kaplica do odprawiania nabożeństw oraz zaplecze - chłodnie, przebieralnia, sklep z akcesoriami pogrzebowymi oraz niezbędna infrastruktura techniczna. 


e-Grajewo.pl

  - fot. arch. e-Grajewo

Czyżby, to koronavirus przyspieszył prace ? Zaplecze potrzebne ;)
Napisał: ef-ka dodano: 2020-04-08 15:49:02

Dodaj komentarz

Treść:


Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy możliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.