Przywracają zwierzętom wolność

aktualizacja: 2020-05-22 15:54:56     nr wiadomości: 42420     przeczytano: 5469     Ilość komentarzy komentarze: 2

Dorosły błotniak z Ośrodka Rehabilitacji Zwierząt w Grzędach, który do placówki trafił na początku maja, wrócił na wolność. 

Ptak nie ucierpiał w pożarze Parku; znaleziony dwa tygodnie temu był bardzo osłabiony, nie mógł latać. Początkowo podejrzewano u niego złamane skrzydło jednak w takcie badań nie wykryto urazów fizycznych. Po umieszczeniu w Ośrodku zwierzę odzyskiwało siły. Po dwutygodniowej rehabilitacji nie spieszył się na wolność.

W przemierzaniu Biebrzańskich mokradeł ptakowi będzie towarzyszył specjalny nadajnik, jeśli mu się coś stanie, pracownicy parku dowiedzą się o tym błyskawicznie. 

Ośrodek Rehabilitacji Zwierząt w Grzędach rocznie leczy około sto dzikich zwierząt, najczęściej trafiają tu ptaki. Obecnie na terenie placówki przebywa kilka bocianów, mały łoś, a jeż europejski w nocy odszedł do swojego naturalnego środowiska.

 

Chylę czoła:). W dobie dzisiejszych rządów ratowanie zwierząt to ewenement, więc tym bardziej dziękuję za Państwa działania.
Napisał: Magda dodano: 2020-05-22 22:54:19

magda-twoj wpis pachnie pampersami-widac opcje-to ludzie ratowali i ratuja zwierzeta i brawo im za to
Napisał: pol dodano: 2020-05-25 08:00:12

Dodaj komentarz

Treść:


Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy możliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.