Przemycał farmaceutyki, wpadł

aktualizacja: 2020-11-25 13:48:49     nr wiadomości: 44079     przeczytano: 2355     Ilość komentarzy komentarze: 1

Przemyt farmaceutyków udaremnili funkcjonariusze Krajowej Administracji Skarbowej (KAS) z przejścia granicznego w Bobrownikach.

Blisko 700 szt. tabletek i ampułek z lekami przeciwzapalnymi oraz stosowanymi w chorobach autoimmunologicznych 38-letni Białorusin ukrył w samochodzie, którym przekraczał białorusko-polską granicę.

Funkcjonariusze podlaskiej KAS z Bobrownik podczas rewizji nissana kierowanego przez 38-letniego Białorusina znaleźli 695 szt. tabletek i ampułek z lekarstwami. Mężczyzna poukrywał je w kilku miejscach m.in. pod wykładziną i w drzwiach auta. Szacunkowa wartość rynkowa ujawnionych leków przeciwzapalnych i środków stosowanych m.in. w chorobach autoimmunologicznych to blisko 3 tys. zł.

W związku z próbą przemytu funkcjonariusze KAS wszczęli przeciwko mężczyźnie postępowanie karne skarbowe. Podróżnemu grozi ponadto odpowiedzialność karna za naruszenie przepisów ustawy Prawo farmaceutyczne, regulującej m.in. przywóz lekarstw na terytorium Polski. O podejrzeniu popełnienia przestępstwa w tym zakresie została powiadomiona policja. - informuje Izba Administracji Skarbowej w Białymstoku

 

  - fot. KAS   - fot. KAS

No i prezent dla "Narodowego" jak znalazł.
Napisał: siostra Matylda dodano: 2020-11-25 19:28:05

Dodaj komentarz

Treść:


Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy możliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.