Przegląd Piosenki Religijnej

aktualizacja: 2014-10-18 07:34:07     nr wiadomości: 23304     przeczytano: 6444     Ilość komentarzy komentarze: 3

18 października 2014 r. w Parafii Matki Boskiej Nieustającej Pomocy w Grajewie odbył się XXI Diecezjalny Przegląd Piosenki Religijnej.

Do Grajewa przyjechały schole i chóry parafialne z całej diecezji łomżyńskiej, które zaprezentowały swój dorobek wokalno-muzyczny. Przegląd odbył się pod hasłem "Błogosławieni czystego serca, albowiem oni Boga oglądać będą” i był zarazem przygotowaniem do 30 światowych dni młodzieży, które w tym roku odbędą się w naszym mieście. Patronat honorowy nad tym wydarzeniem objął biskup łomżyński bp Janusz Stepnowski oraz burmistrz miasta Grajewo p. Adam Kiełczewski.


http://parafia-mbnp.grajewo.com/transmisja-online.html

 

Do parafii Matki Boskiej Nieustającej Pomocy zjechało ponad 400 osób, dzieci i młodzieży m. in. z Łomży, Kolna, Miastkowa, Wąsosza, Rząśnika, Poręby, Zambrowa, Jedwabnego, Stawisk. Ponad 20 zespołów parafialnych (schol, chórów, zespołów) zaprezentowały dorobek wokalno muzyczny pieśni i piosenek religijnych. Gościem specjalnym przeglądu był zespół "Ósmy dzień tygodnia" złożony kleryków Wyższego Seminarium Duchownego w Łomży. Przegląd rozpoczął się Uroczystą Eucharystią o godz. 9.00.

Pełni wdzięczności wszyscy uczestnicy Eucharystii udali się do Domu Katolickiego, aby wspólnie się radować i wychwalać Boga śpiewem. Dla wielu miłym zaskoczeniem była obecność wśród nas burmistrza Grajewa pana Adama Kiełczewskiego. Zaangażował się On osobiście we wspólny śpiew i aranżacje instrumentalne na perkusji. Dziękujemy wszystkim, którzy nam pomogli w organizacji XXI Diecezjalnego Przeglądu Piosenki Religijnej i już dzisiaj zapraszamy na kolejne nasze spotkanie, za rok.

 Honorowy patronat nad wydarzeniem objął Biskup Łomżyński - ks. Janusz Stepnowski oraz Burmistrz Miasta Grajewa - p. Adam Kiełczewski. Patronat medialny objęły nasze media katolickie Głos Katolicki i Radio Nadzieja. Dziękujemy.
Ks. Serafin Kaliszewski, wikariusz par. MB Nieustającej Pomocy w Grajewie

 

Bardzo piękny czas :) Piękne piosenki :)
Napisał: Mic dodano: 2014-10-20 00:24:36

Miałam przyjemność być na tym przeglądzie. Trochę było ciasno, ale miła atmosfera sprawiła, że wszyscy dobrze się bawili i mogli wspólnie uwielbiać Pana. Bardzo fajna inicjatywa :)
Napisał: Uczestniczka dodano: 2014-10-20 17:16:37

Cherubinki to super dziewczynki !Dziekujemy organizatorom za wspaniała atmosferę!
Napisał: mama dodano: 2014-10-21 09:25:48

Dodaj komentarz

Treść:


Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy możliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.