Projekt "Czas na staż"

aktualizacja: 2014-02-02 21:27:46     nr wiadomości: 21665     przeczytano: 10005     Ilość komentarzy komentarze: 6


Wojewodzin - realizacja projektu – „CZAS NA STAŻ”
         Pierwszy tydzień ferii dla uczniów Zespołu Szkół w Wojewodzinie realizujących projekt minął na zdobywaniu certyfikatów stażowych z branży gastronomiczno – hotelarskiej. Od poniedziałku 26 stycznia, do soboty – 1 lutego Wojewodzin w stażowych zmaganiach w Niemczech, reprezentowali – Adam Cichocki, Kamila Blaszko, Rafał Cybulski, Justyna Karwowska, Karolina Lekenta, Martyna Rydzewska, Wojciech Borawski, Klaudia Jaśkowska, Agnieszka Cybula, Katarzyna Grzymała, wraz z opiekunem – germanistka, panią Wiesławą Tauber.
Już w poniedziałek, po uroczystym powitaniu w Ausbildungsverbund Telow, odbyły się pierwsze ćwiczenia praktyczne. Kolejne dni minęły na wizytach studyjnych i pracy w kuchni szkoleniowej. Zajęcia z tzw. „ciepłej kuchni”- gotowanie i serwowanie potraw prowadziła p. Marina Tucholski (według Amerykańskiego Stowarzyszenia Kucharzy – należy do 10. najlepszych kucharzy na świecie).
   Na zakończenie szkoleniowego stażu młodzież zdawała test praktyczny z nabytych umiejętności i otrzymała certyfikaty wystawione przez Hndwerkskammer Potstam.
Pobyt w Niemczech łączył zdobywanie profesjonalnych umiejętności stażowych ze zwiedzaniem Berlina i Poczdamu.
W sobotę (1 lutego) realizujący staż uczniowie powrócili do Polski – pozostał im jeszcze jeden tydzień ferii, by odpocząć po satysfakcjonującym i pełnym wrażeń wyjeździe do naszych zachodnich sąsiadów. Gratulujemy i życzymy miłego wypoczynku!

Kuchnia WOJEWODZIŃSKA nie ma równych sobie.
Napisał: obserwator dodano: 2014-02-03 12:27:43

Nikogo nie obrażając, to autora tego tekstu trzeba wysłać do garów. Bo czytając ten tekst, to trudno o cokolwiek załapać.
Napisał: nic nie rozumiem dodano: 2014-02-03 14:52:14

To może jesteś zbyt głupi/głupia skoro tego nie rozumiesz bo jakoś inni nie mają z tym problemów.
Napisał: wojewodziniak dodano: 2014-02-03 17:37:45

Hej "nic nie rozumiem", to chyba za dobrze napisane dla Ciebie; po prostu ktoś potrafi ładnie pisać, gratulacje !
Napisał: czytająca dodano: 2014-02-03 20:17:02

PS. Pierwszy anons tego tematu nie zawierał informacji jaka to szkoła organizowała. A czytając tekst trudno było się domyślić nie znając tych danych, także "czytająca" i "wojewodziniakak" nie chodzi o ładne pisanie lub czy ja jestem głupi. Po prostu nie było, że to "Zespół Szkół w Wojewodzinie. I tyle w tym temacie.
Napisał: nic nie rozumiem dodano: 2014-02-05 09:05:29

No i git. Jest szansa w tej szkole żeby gdzieś wyjechać. Dobre pomysły mają w tej szkole. Można się zaczepić do roboty. Euro dobrze płaci.
Napisał: cmok dodano: 2014-02-05 17:53:01

Dodaj komentarz

Treść:


Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy możliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.