Prawdziwa lekcja patriotyzmu

aktualizacja: 2014-09-17 07:32:34     nr wiadomości: 23137     przeczytano: 4091     Ilość komentarzy komentarze: 1
12 września 2014 roku w Białymstoku odbyły się uroczystości związane z „Marszem Żywej Pamięci Polskiego Sybiru”. W tym roku Marsz Sybiraków zbiega się z ważnym wydarzeniem historycznym,   a mianowicie: 70. rocznicą bitwy o Monte Cassino, stąd hasło: „Sybiracy – zwycięzcy spod Monte Cassino”. Już po raz 14 Sybiracy z całej Polski  i zagranicy, którym udało się wrócić z zesłania, odwiedzili Białystok.

    W „Marszu Żywej Pamięci Polskiego Sybiru” uczestniczyła również delegacja Zespołu Szkół Miejskich  nr 2. W jej skład weszli uczniowie klasy  III D: Natalia Julia Marcinczyk, Kinga Mysiewicz, Ola Zaborowska, Adam Święczkowski (sztandarowi), uczeń klasy III A: Dawid Łojewski (sztandarowy) oraz uczennice klasy I D: Wiktoria Anna Marcinczyk i Aneta Julia Dąbrowska wraz z paniami: Zofią Lenkowską i Anną Niedźwiedzką.

Uczestnictwo w tym patriotycznym i jakże podniosłym wydarzeniu zaowocowało wieloma refleksjami. Była to prawdziwa lekcja patriotyzmu.

fot. Anna Niedźwiedzka i Natalia Marcinczyk

pani Niedźwiedzka nic się nie zmieniła, brawa za nieustające zaangażowanie w patrona szkoły :) miło wspominam lekcje z panią w pg2 ;)
Napisał: absolwentka'11 dodano: 2014-09-17 12:39:14

Dodaj komentarz

Treść:


Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy możliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.