Prace na stadionie

aktualizacja: 2020-03-16 13:13:29     nr wiadomości: 41833     przeczytano: 3210     Ilość komentarzy komentarze: 1

Transgraniczne Centrum Dialogu Kultur w Szczuczynie powstanie w przyszłym roku. Dotychczasowy stadion miejski stanie się centrum promocji różnorodności kulturowej i etnicznej regionów.

Zakres inwestycji jest szeroki i obejmuje m.in. budowę budynku administracyjno-organizacyjnego, kasy biletowej, dwóch trybun częściowo zadaszonych, sześć trybun odkrytych, trzech deszczochronów oraz wiaty kominkowej. W ramach zadania zostaną wykonane także zjazdy, utwardzone ciągi jezdne i pieszo-jezdne, parkingi dla samochodów osobowych i autobusów, ścieżki rowerowe, plac pod tereny wystawowe, mobilne sceny koncertowe, imprezy plenerowe, pole namiotowe. 

Będą zamontowane kosze na śmieci, toalety kontenerowe typu TOI TOI, ławki, stojaki  na rowery, tablice informacyjne, znaki drogowe oraz krzesełka na widowniach. Teren zostanie ogrodzony, oświetlony i monitorowany. W ramach zadania zostaną zamontowane. Całość zostanie dostosowana do potrzeb osób niepełnosprawnych.

- Już teraz widok ten robi wrażenie. Fundamenty i słupy podtrzymujące trybuny już są. Wysokość słupów wyznacza środek wysokości trybun – informuje Artur Kuczyński, Burmistrz Szczuczyna.

Projekt jest współfinansowany z Programu Współpracy Transgranicznej Polska – Białoruś – Ukraina 2014-2020. Głównym celem jest promocja różnorodności kulturowej i etnicznej regionów Szczuczyn w Polsce, Szczuczyn na Białorusi oraz Kowla na Ukrainie. W tym celu powstaną trzy transgraniczne centra dialogu kultur.
fot. A. Kuczyński

 

Gorzej będzie z chętnymi do startowania w rozgrywkach sportowych, bo teraz dla młodzieży liczy się wygodna kanapa , szybki komputer i tv.
Napisał: jolanta dodano: 2020-03-16 18:32:55

Dodaj komentarz

Treść:


Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy możliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.