Wiadomości

  • 3 komentarzy
  • 6813 wyświetleń

Pożar przy ul. Kopernika

Pożar przy ul. Kopernika

28 czerwca br. po godz. 20.00 dyżurny stanowiska kierowania Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Grajewie otrzymał zgłoszenie o pożarze szafki na buty zlokalizowanej na klatce schodowej w budynku mieszkalnym wielorodzinnym przy ul. Kopernika w Grajewie.

Po dojeździe na miejsce zdarzenia, strażacy w aparatach ochronnych dróg oddechowych weszli na klatkę schodową, i ugasili płonący mebel. Dzięki szybkiej interwencji strażaków pożar nie zdążył się rozwinąć, ogień nie rozprzestrzenił się na pozostałe lokale mieszkalne. 

Kilkanaście osób ewakuowało się na zewnątrz jeszcze przed przybyciem służb ratowniczych, kilku mieszkańcom pomogli strażacy. 

Podczas prowadzenia działań ratowniczo – gaśniczych jedna z mieszkanek źle się poczuła. Strażacy udzielili jej kwalifikowanej pierwszej pomocy a po przybyciu na miejsce zdarzenia Zespołu Ratownictwa Medycznego przekazali ratownikom. Poszkodowana została przetransportowana do Szpitala Ogólnego w Grajewie.

- Prawdopodobną przyczyną powstania pożaru jest zaprószenie ognia przez osoby nieznane – mówi nam st. kpt. Arkadiusz Lichota,  zastępca Komendanta KP PSP w Grajewie.

Wartość strat wstępnie oszacowano na 5 tys. zł, natomiast wartość uratowanego mienia na kwotę 800 tys. zł.

W blisko dwugodzinnych działaniach ratowniczych uczestniczyło 6 zastępów z Państwowej i Ochotniczej Straży Pożarnej, łącznie 18 strażaków.

 

Komentarze (3)

Z tego co słyszałem to sąsiadka zaczęła ugaszac ogień straż jak przyjechala było prawie ugaszone

A jeszcze niedawno kamienica ta została odremontowana, ludzie ci nie potrafią docenić czyjejś pracy i starań.. to jest powód dlaczego centrum grajewa straszy

Jak to zaprószenie ognia przez osoby nieznane przecież wiadomo kto tamtędy chodzi

Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.