Popiełuszki - modernizacja placu

aktualizacja: 2020-10-22 14:05:07     nr wiadomości: 43778     przeczytano: 5679     Ilość komentarzy komentarze: 5

Trwają zaawansowane prace związane z poprawą wizerunku placu po byłym dworcu PKS przy ul. ks. Popiełuszki w Grajewie. Zostanie stworzona ogólnodostępna przestrzeń, dostosowana do  wymagań i potrzeb społecznych.

Zadanie obejmuje wykonanie: kanalizacji deszczowej, sieci wodociągowej (m.in. do planowanej fontanny), prac elektrycznych i telekomunikacyjnych. W ramach projektu powstaną: parkingi z grafitowej kostki betonowej typu starobruk, z pasami wyznaczającymi miejsca postojowe, zatoka autobusowa i postojowa taxi, jak też droga dojazdowa do parkingów oraz chodnik. 

Przewiduje się urządzenie w tym miejscu skweru zieleni z fontanną i ekranami akustycznymi oddzielającymi teren PKP, stworzenie miejsc relaksu, ustawienie elementów małej architektury. Nieczęstym jeszcze elementem miejskich centrów są stacje do ładowania pojazdów elektrycznych, na omawianym placu znajdą się takie dwie.  Miejsce będzie oświetlone i zostanie zainstalowany monitoring.

Zagospodarowanie tej części miasta to początek rewitalizacji centrum. W ramach przedsięwzięcia zostanie wybudowany deptak w stronę kościoła pw. Trójcy Przenajświętszej oraz  przebudowany całkowicie Plac Niepodległości. "Przemiany" doczekają się także ulice Kilińskiego i Traugutta. Na odcinkach od ul. Ełckiej do Popiełuszki oraz od ul. Kilińskiego do Piłsudskiego zakłada się wykonanie kanalizacji deszczowej oraz budowę nawierzchni jezdni i chodników. Planuje się też budowę sieci centralnego ogrzewania.

Całkowity koszt inwestycji to prawie 10 mln zł. 30 września br. Miasto złożyło wniosek na kwotę blisko 9 mln zł o dofinansowanie zadania z Funduszu Inicjatyw Lokalnych.

Od 1 stycznia 2021 r. przystanek komunikacyjny zlokalizowany przy ul. Popiełuszki zostanie przeniesiony na ul. Kolejową. Zmiana miejsca będzie początkiem tworzenia centrum przesiadkowego w budynku dawnego dworca PKP.

 

Korzystając z okazji, bo nie wiem czy był artykuł o zakończeniu prac na ul. Piłsudskiego, chcę zapytać się - czy został już dokonany odbiór wykonanej inwestycji? Dlaczego pytam się tutaj? - bo nie ma jak i kogo zapytać - włodarzy, a jako mieszkaniec tej ulicy chodząc codziennie widzę, że przed jedną posesją na przeciw Stadionu nie ma położonego chodnika przy wejściu na posesję, po drugie czy nie można było położyć tego kawałka chodnika od Stadionu do pierwszego wjazdu na parking parafialny, skoro zostało kilka palet kostki chodnikowej. Jeszcze korzystając z okazji - kiedyś były spotkania z panem Burmistrzem w rejonach i zapytałem o te nowo posadzone drzewa na ul. Piłsudskiego - a to Generalna Dyrekcja Dróg i Autostrad posadziła dowiedziałem się, i co ile ich było już nie pamiętam zostały chyba 2 ( słownie dwa drzewa!), a na przeciw Delikatesów Centrum - nic tylko błoto to już nie można z rozmysłem układać kostkę, teraz też tam posypali ziemi posieli trawę jak na wszystkich trawnikach, już widzę jak ta trawa wyrośnie na trawniku na przeciw Delikatesów jak tam już rozjechane błoto. Panowie Włodarze zróbcie coś z tym bo jak się patrzy na takie "kwiatki" to krew się gotuje, ja rozumiem że nasz Park jest "perełką" Grajewa, ale dbajmy też i o resztę miasta.
Napisał: mieszkaniec dodano: 2020-10-22 19:42:24

....a do 1 stycznia 2021 przystanek PKS będzie na tej budowie??...dlaczego dopiero od 1 stycznia ma być przeniesiony na "dworzec" PKP ??/
Napisał: grajewianka! dodano: 2020-10-22 23:02:26

Praktycznie nowa kostka z tego placu została zerwana koparka i zniszczona zamiast ją wykorzystać ponownie.
Napisał: Qwest dodano: 2020-10-23 12:23:32

Gdzie aktualnie znajduje się przystanek pks?
Napisał: kaszanka dodano: 2020-10-23 15:46:08

Przystanek nadal na Popiełuszki. Przez inwestycje robi się nieraz bardzo niebezpiecznie. Szkoda, że nikt tego nie przewidział. To ponad.2.miesiace.jeszcze.zanim przystanki będą.przy dworcu PKP. Dni już są krótsze.i ciemne..to naprawdę.niebezpieczne.
Napisał: Olafka dodano: 2020-10-25 11:39:15

Dodaj komentarz

Treść:


Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy możliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.