Polska to nasza Ojczyzna!

aktualizacja: 2015-11-25 07:49:40     nr wiadomości: 26843     przeczytano: 2512     Ilość komentarzy komentarze: 2

 Dzień 11 listopada to symbol miłości Ojczyzny, symbol wiaryi wytrwałości. To czas zadumy i refleksji, ale też czas radości.

 19 listopada 2015 r. uczniowie klasy III "b" SP 2 wraz z wychowawczynią p. Mirosławą Boć zorganizowali wieczór patriotycznej poezji pod hasłem
"POLSKA TO NASZA OJCZYZNA". Młodzi recytatorzy przywołali w swoich tekstach wielkie postacie z historii naszej Ojczyzny i złożyli hołd wszystkim, którzy oddali życie za niepodległość.

 Słowo mówione przeplatało się pieśniami. Uczniowie recytowali między innymi wiersze: "To nasza Ojczyzna", "Została tylko melodia", "Dzień Niepodległości". Część artystyczna zakończyła się utworem patriotycznym pt. ,"Żeby Polska była Polską". Dopełnieniem spotkania był wywiad w gościem honorowym, panem Tadeuszem Niedźwieckim, autorem książki pt.,, Pozostały ślady dawnych dni…”. Uczniowie zadawali pytania dotyczące czasów II wojny światowej.

 Na zakończenie kombatant podziękował trzecioklasistom za pamięć o wielkich, często bezimiennych bohaterach, którzy oddali życie za naszą wolność. W uroczystości brali udział również rodzice, którzy ze wzruszeniem wysłuchali pięknego występu swoich dzieci.

 

  - fot. ZSM 2

Brawo p.Boc oby jak najwięcej było takich nauczycieli .
Napisał: Użytkownik dodano: 2015-11-29 14:37:05

Super!!!
Napisał: Marek dodano: 2015-11-30 22:22:27

Dodaj komentarz

Treść:


Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy możliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.