Policjanci w "Klubie Seniora"

aktualizacja: 2015-12-11 15:06:47     nr wiadomości: 26999     przeczytano: 3501     Ilość komentarzy komentarze: 0

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Grajewie spotkali się z seniorami w „Klubie Seniora”. Funkcjonariusze rozmawiali z zebranymi m.in. o tym jak należy postępować, aby nie paść ofiarą oszusta oraz jak dbać o swoje bezpieczeństwo.

W piątkowe południe przedstawiciele Komendy Powiatowej Policji w Grajewie spotkali się z seniorami z Klubu Seniora w Grajewie. W trakcie spotkania omówiono problematykę dotyczącą przemocy w rodzinie oraz przypomniano o możliwych formach pomocy w tym zakresie. Spotkanie było okazją do przypomnienia metod działania oszustów, którzy wykazują się dużą pomysłowością w wymyślaniu sposobów wyłudzenia pieniędzy od osób starszych np. „na wnuczka, kuferek”. Podczas spotkania omówiono również najważniejsze sposoby unikania zagrożeń ze strony osób obcych. Ponadto spotkanie było dobrą okazją do przypomnienia podstawowych zasad obowiązujących w ruchu drogowym oraz obowiązku używania elementów odblaskowych poza terenem zabudowanym. Na koniec spotkania zebrani otrzymali od policjanta odblaski lub kamizelki odblaskowe, dzięki którym będą lepiej widoczni po zmierzchu oraz ulotki dot. problematyki przemocy w rodzinie.

http://www.grajewo.policja.gov.pl/

Dodaj komentarz

Treść:


Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy możliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.