Podlaskie Talenty

aktualizacja: 2018-02-23 16:54:05     nr wiadomości: 34427     przeczytano: 2511     Ilość komentarzy komentarze: 0

Gładkowska Natalia z Grajewa oraz Mocarska Monika z Radziłowa otrzymały certyfikaty stypendialne dla uzdolnionej artystycznie młodzieży przyznane przez Zarząd Województwa Podlaskiego. Każda ze stypendystek będzie dostawała miesięcznie po 250 zł (brutto).  

Tegoroczna gala  pod hasłem  „Podlaskie Talenty dla Niepodległej", odbyła się 22 lutego br. w Operze i Filharmonii Podlaskiej w Białymstoku. Nagrody wręczali marszałek Jerzy Leszczyński i wicemarszałek Maciej Żywno.

- Nagrody, które Wam dzisiaj wręczamy są w pełni zasłużone, ale jednocześnie chciałbym podziękować Waszym rodzicom, bo ta determinacja aby rozwijać pasję jest mocno uzależniona od Waszych rodziców, opiekunów, nauczycieli. Za to wsparcie dla młodych talentów serdecznie dziękuję – podkreślał wicemarszałek Maciej Żywno.

Stypendia w dziedzinie twórczości artystycznej uczniom uzdolnionym artystycznie ustanowione zostały w 2005 roku. W pierwszych latach przyznawano po 30 stypendiów rocznie, w 2010 roku pulę zwiększono do 45, a w roku 2011 do 60 stypendiów. W roku 2015 Sejmik Województwa Podlaskiego zwiększył pulę stypendiów do 70.

Gratulujemy!

 
Dodaj komentarz

Treść:


Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy możliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.