Piotr Żebrowski z nagrodą

aktualizacja: 2019-10-28 08:12:21     nr wiadomości: 40568     przeczytano: 6640     Ilość komentarzy komentarze: 3
Ogólnopolski Konkurs Wokalny im. Stanisława Jopka zorganizowany został przez Państwowy Zespół Ludowy Pieśni i Tańca "Mazowsze" przy współpracy z 16. partnerami regionalnymi.

Konkurs miał charakter dwuetapowy. Pierwszy etap odbywał się w ośrodku regionalnym w danym województwie. 

Piotr Żebrowski startujący w pierwszym etapie konkursu zorganizowanym w Wojewódzkim Ośrodku Animacji Kultury w Białymstoku (woj. podlaskie) zajął pierwsze miejsce w swojej kategorii wiekowej i otrzymał zaproszenie na drugi etap konkursu, który miał miejsce w siedzibie „Mazowsza” w Karolinie - Otrębusach. Tutaj odbyły się przesłuchania wokalne i warsztaty taneczne. Sam pobyt w siedzibie zespołu to niezwykła lekcja historii "Mazowsza" i jego założycieli Tadeusza Sygietyńskiego i Miry Zimińskiej - Sygietyńskiej. To również niepowtarzalna okazja podpatrzenia życia Mazowszaków w kulisach, podczas prób i występów.

Spośród 600 osób startujących w całej Polsce w konkursie wokalnym im. Stanisława Jopka zaproszenie do siedziby zespołu otrzymało blisko 60 osób. Jury konkursowe wyłoniło spośród tych osób 11 zwycięzców w poszczególnych kategoriach wiekowych. Wystąpili Oni wraz z zespołem i chórem "Mazowsze" podczas galowego Finalowego Koncertu, który odbył się w dniu 26.10.2019 r.
 
Serdecznie gratulujemy zwycięzcom.
 
Piotr Żebrowski znalazł się w gronie laureatów, którzy otrzymali Nagrodę Specjalną, ufundowaną przez mecenasów i sponsorów konkursu m. in. marszałka województwa mazowieckiego.

Serdeczne gratulacje i dalszych sukcesów na drodze wokalnej.
Niech słowa Miry Zimińskiej - Sygietyńskiej będą dla Ciebie drogowskazem:
„(...) trzeba robić w życiu, to co się kocha, inaczej życie traci sens.”
 
Andrzej Kosmowski  BCK Szczuczyn 

Wielki talent. Gratulacje!
Napisał: ela dodano: 2019-10-29 10:29:13

Brawo dla Piotrka oraz brawo dla wszystkich ,którzy pomagają w rozwoju Jego talentu . Być może dzięki temu znajdzie się jakiś dobry " szlifierz", który ten diament oszlifuje .
Napisał: star dodano: 2019-10-30 19:43:02

Piotr pochodzi z Wasosza i tam go oszlifowano. A Szczuczyn zbiera laury. /
Napisał: wasoszanka dodano: 2019-12-14 07:52:36

Dodaj komentarz

Treść:


Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy możliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.