Pies odnalazł pijanego w lesie

aktualizacja: 2019-11-22 14:22:00     nr wiadomości: 40796     przeczytano: 7085     Ilość komentarzy komentarze: 2

Pies służbowy odnalazł nietrzeźwego kierowcę, który po zdarzeniu drogowym uciekł do lasu. 45-latek na trasie Straduny-Przytuły wpadł do rowu i dachował. Miał blisko 2,5 promila alkoholu w organizmie.

Informację o dachowaniu samochodu na trasie Straduny-Przytuły policjanci otrzymali 21 listopada br. około 16.00. Okazało się, że kierowca renault zjechał do rowu, uderzył w drzewo i dachował. Mężczyzna jechał sam, a po zdarzeniu uciekł do pobliskiego lasu. Niezwłocznie po otrzymaniu informacji policjanci rozpoczęli działania zmierzające do ustalenia i zatrzymania kierowcy.

Na miejsce został także skierowany policyjny przewodnik z psem służbowym. Okazał się on niezwykle pomocny i skuteczny. Luis po nawęszeniu śladów bezbłędnie wskazał drogę ucieczki kierowcy i doprowadził policjantów do ukrywającego się w krzakach mężczyzny. 45-latek był kompletnie pijany. Mężczyzna miał blisko 2,5 promila alkoholu w organizmie, został zatrzymany. Za kierowanie w stanie nietrzeźwości grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności i konsekwencje finansowe.

Luis – pies służbowy ze swoim przewodnikiem pracują w Komendzie Powiatowej Policji w Ełku od 3 lat. Pies wykorzystywany jest w działaniach patrolowo-tropiących. (za: KPP Ełk)

 

  - fot. KPP Ełk

Ladny i madry
Napisał: rajgrodziak dodano: 2019-11-23 07:27:30

Wyrazy uznania i szacunku wobec przewodników policyjnych, mających pod opieką pieski. Gratulacje dla Luisa !
Napisał: M.K. dodano: 2019-11-24 09:27:07

Dodaj komentarz

Treść:


Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy możliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.