Pielgrzymka na Jasną Górę

aktualizacja: 2020-05-19 16:20:06     nr wiadomości: 42387     przeczytano: 4229     Ilość komentarzy komentarze: 0

Tegoroczna 36 Piesza Pielgrzymka Łomżyńska na Jasną Górę odbędzie się jedynie w formie symbolicznej. Pielgrzymów reprezentować ma wyłącznie "kilku kapłanów i 5 osób świeckich". 

- Biorąc pod uwagę stan epidemiczny w naszym kraju i wymogi sanitarne jakie się z tym wiążą oraz regulacje prawne, które wykluczają pielgrzymowanie w dotychczasowej formie, a także w trosce o dobro duchowe, bezpieczeństwo, zdrowie naszych diecezjan i wymogi organizacyjne, po konsultacjach z odpowiednimi władzami i przewodnikiem PPŁ zarządzam, że tegoroczna Piesza Pielgrzymka Łomżyńska na Jasną Górę odbędzie się jedynie w formie symbolicznej - czytamy w zarządzeniu Biskupa Łomżyńskiego.

Pielgrzymów naszej diecezji reprezentować będzie kilku kapłanów i 5 osób świeckich podążających szlakiem pątniczym.

- Polecając obecną trudną sytuację i wszystkich zaangażowanych w dzieło pielgrzymowania opiece Maryi naszej Matki i Królowej z nadzieją na przyszłoroczne wspólne pielgrzymowanie z serca błogosławię - Biskup Janusz Stepnowski.

 
Dodaj komentarz

Treść:


Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy możliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.