Opowieści Lasku Wiedeńskiego

aktualizacja: 2018-01-22 16:38:46     nr wiadomości: 34144     przeczytano: 3260     Ilość komentarzy komentarze: 0

Dnia 20 stycznia 2018r. w sali widowiskowej Grajewskiego Centrum Kultury zebrana licznie publiczność miała niecodzienną okazję podziwiania kunsztu wokalnego znakomitych Artystów widowiska muzycznego pt. Opowieści Lasku Wiedeńskiego pani Mileny Lange (sopran), pana Pawła Trojaka (baryton), pana Macieja Madalińskiego (tenor) oraz kwartetu smyczkowego „Impressione" przy akompaniamencie pianisty pana Marka Stefankiewicza. Koncert poprowadziła z wielkim wdziękiem i humorem pani Anna Barańska – Wróblewska. Usłyszeliśmy utwory Wolfganga Amadeusa Mozarta, Johanna Straussa, Johannesa Brahmsa, Roberta Stolza, Imre Kálmána a także Ferenca Lehára. Warto pamiętać, że wiedeński walc ma długą tradycję i nie zawsze był domeną wyższych sfer. Dopiero w trakcie Kongresu w 1815 roku wszedł na salony, zyskując artystyczną nobilitację w subtelnych stylizacjach romantyków: Chopina, Brahmsa. Wzorzec jego tanecznego wcielenia wykreowała rodzina Straussów.

Była to prawdziwa uczta muzyczna. Artyści wspaniale nawiązali kontakt z publicznością, która przyjęła wszystkie występy entuzjastycznie nie szczędząc zasłużonych braw. Nie zabrakło emocji, utworu na bis i owacji na stojąco.

Wszystkim Państwu serdecznie dziękujemy za przybycie. Wierzymy, że z minionego wieczoru pozostaną jedynie przyjemne wspomnienia.

Dodaj komentarz

Treść:


Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy możliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.