Olimpiada wiedzy o mleczarstwie

aktualizacja: 2014-02-19 15:19:04     nr wiadomości: 21766     przeczytano: 5951     Ilość komentarzy komentarze: 2

  W Zespole Szkół Weterynaryjnych i Ogólnokształcących Nr 7 w Łomży, w dniach 27 lutego – 1 marca 2014 r., odbędzie się XL edycja Olimpiady Wiedzy o Mleku i Mleczarstwie.


W Olimpiadzie Wiedzy o Mleku i Mleczarstwie czteroosobowe drużyny ze szkół ponadgimnazjalnych o profilu spożywczym z całego kraju będą konkurowały o tytuły laureatów oraz o zwolnienie z etapu pisemnego egzaminu potwierdzającego kwalifikacje zawodowe, jak również o indeksy na Wydział Nauki o Żywności Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie.

Uczestnictwo w Olimpiadzie i przygotowania do niej pozwalają wybranym uczniom zgłębiać wiedzę o mleku jako surowcu oraz o technologiach produkcji przetworów mleczarskich. Jest to uznana i prestiżowa impreza mleczarska wyłaniająca najlepszych przyszłych studentów kierunków mleczarskich, a także przyszłych pracowników sektora mleczarskiego.

Głównym organizatorem jest Krajowy Związek Spółdzielni Mleczarskich. Patronat merytoryczny sprawuje Wydział Nauki o Żywności Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie. Przewodniczącym Komitetu Głównego Olimpiady jest prof. dr hab. Stefan Ziajka. XL Olimpiada Wiedzy o Mleku i Mleczarstwie finansowana jest z Funduszu Promocji Mleka.

Zespół Szkół Weterynaryjnych i Ogólnokształcących Nr 7 w Łomży bierze udział w Turnieju Wiedzy o Mleku i Mleczarstwie od roku szkolnego 2005 / 2006.
(za: wrotapodlasia.pl)

 

 


Czemu tak pozno daliscie znac, nieckowo mogloby wziac udzial ...
Napisał: uczennica. dodano: 2014-02-20 23:02:22

Właśnie dlatego...
Napisał: ja dodano: 2014-02-21 23:23:36

Dodaj komentarz

Treść:


Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy możliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.