Olimpiada w zapasach

W dniach 29.06.- 01.07.2012 roku w Gorlicach woj. małopolskie odbyła się XVIII Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży w zapasach w stylu wolnym mężczyzn oraz zapasach kobiet. Województwo podlaskie w zawodach tych reprezentowało 4 chłopców ( Oskar Czyżewski ( Mosir Grajewo), Piotr Sawicki (HERKULES Łomża), Jędrzej Warpechowski i Przemysław Wiszowaty (KS PODLASIE Białystok) oraz 10 dziewcząt( Magdalena Drobińska, Karolina Zamojska, Paulina Aktar, Adrianna Zańko, Weronika Szczech, Ewa Alicka i Anna Czyżyńska z MLUKS „GWIAZDA” Szczuczyn) oraz ( Karolina Drobińska, Justyna Żynel i Karolina Jęsław (KS PODLASIE Białystok).

Zawodniczki z podlasia zdobyły dwa brązowe medale tj. Justyna Żynel w kat. do 60kg oraz Ewa Alicka w kat. do 65kg. Ewa stoczyła 5 pojedynków, z których wygrała 4, kładąc swoje zawodniczki na łopatki. Dobrze spisały się również pozostałe zawodniczki ze Szczuczyna zajmując miejsca w pierwszej dziesiątce w swoich kategoriach wagowych, co dało klubowi 5 miejsce drużynowo na 40 startujących ekip. Wśród chłopców 8 miejsca w zawodach tych zajęli Oskar Czyżewski w kat. do 85kg oraz Piotr Sawicki w kat. do 76kg.