Ola z ZSM2 na wojewódzkiej gali

aktualizacja: 2014-01-24 12:59:47     nr wiadomości: 21624     przeczytano: 6625     Ilość komentarzy komentarze: 5
23 stycznia 2014 r., w Urzędzie Marszałkowskim odbyła się gala wręczenia stypendiów Marszałka WP uczniom uzdolnionym artystycznie. Grajewo zaznaczyło swoją obecność m.in. dzięki występującej podczas uroczystości Aleksandrze Czaplickiej, uzdolnionej wokalnie uczennicy ZSM nr 2.


- To już dziewiąta gala, podczas której wręczamy stypendia Marszałka Województwa dla młodzieży uzdolnionej artystycznie. Praca Komisji, praca Zarządu odbywa się w poczuciu pełnej odpowiedzialności za rozwój talentów i edukację naszej młodzieży. Bardzo zależy nam na tym, aby te talenty, które dzisiaj będą nagrodzone i które zostaną dostrzeżone, w przyszłości rozkwitły w sposób, który będzie satysfakcjonował zarówno stypendystów jak i ich rodziców. Bo przecież to nie jest praca samej młodzieży - na tego rodzaju sukcesy składa się praca i nauczycieli, szkół, opiekunów, rodziców; często jest to praca zespołowa – takimi słowami tegoroczną galę wręczenia rozpoczął marszałek Jarosław Dworzański.

Podczas gali odbyła się także prezentacja talentów stypendystów, poczynając od demonstracji obrazów, poprzez śpiew i recytację, na tańcu kończąc. Wzięła w niej udział także Aleksandra Czaplicka młoda grajewianka, uczennica Zespołu Szkół Miejskich nr 2 w Grajewie, która otrzymała stypendium Marszałka. Urząd Marszałkowski Ola odwiedziła z dyrektor szkoły Barbara Ciszewską.


Oglądaj wideo:
Gala wręczenia stypendiów-------------------
Stypendia ustanowione zostały przez Sejmik Województwa Podlaskiego w 2005 roku. W pierwszych latach przyznawano po 30 stypendiów rocznie. Od  2010 roku pula ta została zwiększona do 45. W roku 2011 przyznano 60 stypendiów i tak jest do dziś.

W roku 2013 złożono 170 wniosków o stypendia. Wnioski opiniowała siedmioosobowa komisja. Komisja brała pod uwagę zasięg całego terytorium województwa, różnorodność talentów, rozpiętość wiekową, warunki rozwoju talentu. Na podstawie opinii komisji (ekspertów w dziedzinie edukacji kulturalnej z naszego województwa) - Zarząd Województwa Podlaskiego przyznał 60 uczniom uzdolnionym artystycznie stypendium w wysokości po 250 zł miesięcznie każde, na 2014 rok.
(na podst. wrotapodlasia.pl)


-------------------

Ola została objęta opieką Światowej Federacji Organizacji Festiwali z siedzibą w Kalifornii FIDOF

Ola śpiewa od 6 roku życia, obecnie kształci swój głos u profesjonalnych pedagogów w rodzimym Grajewie, jak i  warsztatów organizowanych w czasie festiwali w kraju i za granicą. Jako dziewięciolatka zadebiutowała na kilku ogólnopolskich festiwalach piosenki, m.in.  Międzynarodowym Telewizyjnym Festiwalu Piosenki "Muszelki Wigier”, Międzynarodowym Festiwalu Piosenki "Podlaska Nuta” w Bielsku Podlaskim, Międzynarodowym Festiwalu "Super Mikrofon Radia Jard” w Białymstoku oraz innych regionalnych konkursach dla wokalistów.

Głos Oli jak na swój wiek jest bardzo silny i zarazem czysty, jest obdarzony ciepłą i rzadko spotykaną barwą, który z czasem jeszcze bardziej będzie wyróżniał się spośród młodych wokalnych talentów. Aleksandra otrzymała nominację do międzynarodowego festiwalu we Włoszech, reprezentując Telewizję Polską osiągnęła kolejny sukces – drugie miejsce w swojej kat. wiekowej i nagrodę specjalną dla młodych artystów.

Ten sukces otwiera Jej drogę do udziału w kolejnych międzynarodowych festiwali w 2014 r. w Bułgarii, Chorwacji czy Włoszech.


Gratulujemy!  - fot. wrotapodlasia.pl   - fot. wrotapodlasia.pl   - fot. wrotapodlasia.pl

Brawo Ola! Tak trzymaj! :) Rodzinka jest z Ciebie dumna!
Napisał: pecet dodano: 2014-01-24 15:33:43

Gratulacje Ola.
Napisał: Agata dodano: 2014-01-24 15:51:28

Gratulacje Ola.
Napisał: Agata dodano: 2014-01-24 16:15:13

Szczere gratulacje!Tak trzymaj!
Napisał: Grajewienka dodano: 2014-01-24 17:12:37

Gratulacje Ola.
Napisał: Agata dodano: 2014-01-24 21:53:12

Dodaj komentarz

Treść:


Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy możliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.