Odszedł ze stanu duchownego

aktualizacja: 2019-11-19 09:13:58     nr wiadomości: 40753     przeczytano: 7710     Ilość komentarzy komentarze: 6

Adam S., były proboszcz parafii Grądy-Woniecko, podejrzany o molestowanie małoletniego poniżej lat 15 nie jest już księdzem. Na prośbę, Ojciec Święty przeniósł go poza stan duchowny, do stanu świeckiego.

Byłemu już księdzu Prokuratura Okręgowa w Łomży przedstawiła zarzut popełnienia przestępstwa polegającego na tym, że w bliżej nieokreślonym czasie, w okresie od 2009 roku do 2013 roku w Grądach Woniecko, działając w krótkich odstępach czasu, w wykonaniu z góry powziętego zamiaru, kilkakrotnie doprowadził małoletniego poniżej lat 15 do poddania się innym czynnościom seksualnym, jak też prezentował mu wykonanie innej czynności seksualnej. Dodatkowo postawiono mu zarzut popełnienia przestępstwa polegającego na doprowadzeniu małoletniego do poddania się innym czynnościom seksualnym, za które udzielono korzyści majątkowej jak również rozpijania małoletniego.

Zgodnie z ówczesną decyzją biskupa łomżyńskiego, proboszcz został odsunięty od parafii i nie dostał żadnej nowej funkcji. Trafił też do miejsca odosobnienia w Czerwonym Borze. Po opublikowaniu nagrania ukazującego, że ksiądz, mimo zakazu organizowania spotkań z udziałem małoletnich i uczestniczenia w tych spotkaniach, odprawia Msze Św., spowiada i ma kontakt z dziećmi w tamtejszej kaplicy, biskup zaostrzył ograniczenia - ks. Adam S. otrzymał zakaz pełnienia wszystkich funkcji kapłańskich oraz zakaz noszenia stroju duchownego, pozostając w ośrodku w Czerwonym Borze.

Proces kościelny został zatrzymany. Najwyższy wymiar kary sądu kościelnego to wydalenie ze stanu duchownego. W tej chwili postępowanie staje się bezprzedmiotowe.

 

Dzieje się wokół nas. To nie bajki ani nagonka na kosciół
Napisał: karolina dodano: 2019-11-19 09:21:55

Ok o zlu piszemy A dobro widzimy dobrych kaplanow wylaniamy Hello bo tacy tez sa na tej ziemu dlaczego o nich nikt nie odwazy sie napisac powiedziec. ZŁO WIDZIMY TO DOBRZE DLA RÓWNOWAGI A DOBRO ...?
Napisał: Edyta dodano: 2019-11-20 23:27:03

Edyta- dobrych kaplanow? Moze nalezaloby zaczac od tak zwanej "dobrej "- czyli pozytecznej roli kapalanow w kraju- znasz takich , ktorzy pelnia pozyteczna role ? Dla mniekosciol , to obluda, zaklamanie , nienawisc i pasozytnictwo, kazdy o tym wie ,kto myslec potrafi samodzielnie i widzi co sie dzieje w tym kraju ! NIE MA ZADNEJ ROWNOWAGI W KOSCIELE ...!
Napisał: Ateista dodano: 2019-11-21 13:21:20

Tak kochany znam osobiscie wiele takich kaplanow ktorzy pelnia pozyteczne role.Wkladaja cale serce w to co robia.Znam takich którzy stosuja dziesiecine. Mówisz tak bo przyjmujesz to rozumem a trzeba nam wiare przyjmowac sercem tylko wtedy doswiaczy sie pokoju. Jezu dotknij swoja miłością tego człowieka... Dotknij Jego serce ...♥️ Aby doswiadczyl zywej obecnosci Boga w swoim życiu.
Napisał: Edyta dodano: 2019-11-21 15:56:39

Rownosc w kosciele to jest taka ksiadz kazanie powie i sobie pojdzie i nie wiadomo czy klamal czy mowil prawde bez zadnych wyjasnien i rozmow tak rzadzi miastem obecny burmistrz da ogoszenie a komentowac nie mozna bo to jest swiete co powie.
Napisał: grajewiak dodano: 2019-11-22 05:24:03

Maryja prosi o modlitwe za kapłanów a mamy takich jak sobie wymodlimy... Zrob rachunek sumienia swego serca czy modlisz sie za kaplanow czy tylko narzekasz.Wiesz trzeba nam zaczac zmieniac swiat od siebie ... na podwórku naszego Serca Jest taka modlitwa za kaplanow nazywa sie Margaretka polecam 😉 A jesli chcesz sie dowiedziec coś wiecej o swojej wierze niz tylko z kazania pogłębić ja zapraszam na Seminarium Odnowy Wiary ktore bedzie organizowane po nowym roku w Parafi Matki Bożej Nieustajacej Pomocy.
Napisał: Edyta dodano: 2019-11-22 11:53:06

Dodaj komentarz

Treść:


Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy możliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.