Nowe Medi SPA w Augustowie

aktualizacja: 2017-07-04 07:44:42     nr wiadomości: 31923     przeczytano: 8214     Ilość komentarzy komentarze: 0


Sanatorium Uzdrowiskowe Augustów specjalizuje się w rehabilitacji leczniczej narządu ruchu. Urokliwe miejsce, otoczone lasem w pobliżu jeziora Necko pozwala na czerpanie z dobrodziejstw natury oraz sprzyja szybkiej regeneracji sił.
 

Nowo wybudowany obiekt hotelowy posiada 54 klimatyzowane i nowocześnie zaprojektowane pokoje, co łącznie z obecnym budynkiem zapewniamy 274 miejsca noclegowe w 141 pokojach hotelowych. Pokoje zostały zaaranżowane z myślą o najwyższym komforcie Gości. Dodatkowo do dyspozycji Gości oddajemy dwie sale restauracyjne oraz Cafe & Bar Nad Jeziorem, z którego okien rozpościera się malowniczy widok na Jezioro Necko.

Na dwóch kondygnacjach całkowicie nowego Centrum Rehabilitacji można skorzystać z zabiegów leczniczych w zakresie profilaktyki zdrowotnej, leczenia schorzeń przewlekłych oraz rehabilitacji narządu ruchu, basenu rehabilitacyjnego z hydromasażami i kompleksem saun a także z zabiegów rehabilitacji kardiologicznej.

Kadra medyczna Sanatorium Uzdrowiskowego Augustów we współpracy ze specjalistami z Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku prowadzi program diagnostyki i rehabilitacji choroby Raynauda. Sanatorium Uzdrowiskowe Augustów jest pierwszym ośrodkiem specjalizującym się w leczeniu zaburzeń mikrokrążenia pod postacią pierwotnego lub wtórnego objawu Raynauda. Kompleksowa usługa diagnostyki i rehabilitacji polega na wdrożeniu innowacyjnego postępowania diagnostyczno-terapeutycznego u osób cierpiących na to schorzenie. Leczenie obejmuje okres 3 tygodni i przebiega w trybie stacjonarnym. Program jest innowacją w skali Polski i Europy.

Szczegółowe informacje można znaleźć na stronie http://www.raynauda.pl/

Centrum rehabilitacji poszerzyło również ofertę leczenia o rehabilitację następstw boreliozy w układzie kostno – stawowym. Praktyka zespołu specjalistów w dziedzinie rehabilitacji medycznej, ortopedii i traumatologii oraz balneologii i medycyny fizykalnej uświadomiła nas w przekonaniu, że rehabilitacja osób dotkniętych zmianami w wyniku boreliozy, może być nieoceniona. Specjalny program rehabilitacji Borelioza został stworzony z myślą o osobach dotkniętych tą chorobą. Chcemy podzielić się swoim praktycznym doświadczeniem w leczeniu narządu ruchu, pragniemy wyrobić nawyk systematyczności ćwiczeń przy dostosowaniu programu rehabilitacji do możliwości każdego pacjenta.

Zapraszamy również do skorzystania z oferty Medi SPA:

  • Ekskluzywne zabiegi medycyny estetycznej przy użyciu urządzenia Venus Legacy™ wspomagającego działanie fal radiowych. Bezpieczne i bezbolesne zabiegi dla wszystkich typów cery i zapewnienie widocznych efektów na twarzy, szyi i ciała, które są zauważalne już po pierwszym zabiegu i utrzymują się przez długi czas.

  • Polecamy ofertę masaży na bazie ziołowych mikstur. Niezapomniane wrażenia zapachowe, unoszące się w powietrzu olejki eteryczne oraz unikalne właściwości kosmetyczno – lecznicze w ofercie Sanatorium Uzdrowiskowego Augustów. Dodatkowo Sanatorium zaprasza do skosztowania prozdrowotnych naparów i wyciągów z ziół w Cafe & Bar Nad Jeziorem.

  • Gabinet stymulacji elektromagnetycznej Strefy Medi SPA Sanatorium Uzdrowiskowego Augustów zaprasza Państwa do skorzystania z zabiegu, który leczy ostry i przewlekły ból kręgosłupa, rwę kulszową i zmiany zwyrodnieniowe, zaburzenia układu nerwowego oraz mięśniowo – szkieletowego, zwyrodnienia stawów, zamrożony bark. Działa leczniczo w osłabieniu i zaniku mięśni, złamaniach oraz trudno gojących się ranach i owrzodzeniach troficznych. Rehabilitacja tą metodą jest wykorzystywana w leczeniu kontuzji sportowych. Oprócz tego MagnetoSTYM przeznaczony jest do leczenia problemów z mięśniami dna miednicy, problemów pooperacyjnych i poporodowych u kobiet. Jest to najskuteczniejsza bezkontaktowa terapia nietrzymania moczu. Przynosi także znakomite wyniki w leczeniu problemów z prostatą i zaburzeniami erekcji u mężczyzn.

  • Zabieg w gabinecie suchego masażu Aquai poprawi krążenie krwi oraz zwiększy metabolizm i transport tlenu do mięśni, poprawi zakresu ruchów kończyn, a także zredukuje stres i zrelaksuje ciało.

  • Terapia manualna to uznana metoda fizjoterapii. Terapeuta uciskając odpowiednie punkty na ciele, dociera do miejsc bolesnych i przywraca równowagę mięśniową. Ta forma rehabilitacji ma szczególny wpływ na układ kostno – mięśniowy organizmu. Terapia manualna to forma masażu stosowana w leczeniu dolegliwości kręgosłupa i stawów, polecana przy siedzącym trybie pracy lub w dolegliwościach bólowych przy pracy fizycznej.

Nasze wieloletnie doświadczenie, profesjonalny personel oraz indywidualna terapia gwarantują najlepsze efekty w rekonwalescencji po przebytych urazach oraz w odzyskaniu sprawności fizycznej po chorobie. Nad zdrowiem Gości czuwają lekarze, pielęgniarki, fizjoterapeuci, dział gastronomii oraz psycholog. Cały budynek jest przystosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Więcej informacji o Centrum Rehabilitacji, Strefie Medi SPA i Sanatorium Uzdrowiskowym Augustów na stronie - www.sanatorium.augustow.pl


Sanatorium Uzdrowiskowe Augustów - Zdrowie Gości jest dla nas najważniejsze.


Szczegółowe informacje oraz rezerwacja:

Dział Sprzedaży i Marketingu Sanatorium Uzdrowiskowego Augustów:

Magdalena Nieścierowicz -
tel.: (+48) 87 629 45 04; kom.: (+48) 694 874 541;
e-mail:
m.niescierowicz@biavita.pl

Joanna Bajor -
tel.: (+48) 87 629 45 03; kom.: (+48) 506 299 828;
e-mail:
j.bajor@biavita.pl


Recepcja Sanatorium Uzdrowiskowego Augustów:
tel.: (+48 87) 643 28 71
kom.: (+48) 606 795 542
fax: (+48 87) 643 27 43
e-mail:
recepcja.sanatorium@biavita.pl

 
Dodaj komentarz

Treść:


Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy możliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.