Wiadomości

Nietrzeźwy sternik na jeziorze

29.06.2020 KPP Ełk: Nietrzeźwy sternik zatrzymany na Jeziorze Ełckim

Policjanci interweniowali wobec nietrzeźwego 31-latka, który łodzią motorową pływał po Jeziorze Ełckim – miał 2 promile alkoholu. Mężczyzna pływał z dwoma osobami, które także spożywały alkohol.  Teraz grozi mu kara pozbawienia wolności do 2 lat.

Podczas minionego weekendu policjanci interweniowali wobec nietrzeźwego mężczyzny, który pływał łodzią motorową na Jeziorze Ełckim. 31-letni mieszkaniec Radomia miał 2 promile alkoholu w organizmie. Okazało się, że mężczyzna spożywał alkohol na łodzi. Podobnie jak dwie inne osoby, które z nim pływały.

Policjanci przypominają, że sternik, który ma powyżej 0,5 promila alkoholu w organizmie, odpowiada podobnie, jak nietrzeźwy kierowca samochodu. W tym przypadku grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności.
Apelujemy o rozwagę i bezwzględne przestrzeganie elementarnych zasad bezpieczeństwa. Pamiętajmy, by nie wchodzić do wody będąc pod wpływem alkoholu. Przypominamy też, że  pływanie żaglówkami, łódkami, kajakami czy rowerami wodnymi pod wpływem alkoholu jest karalne, ale przede wszystkim  niebezpieczne zarówno dla nas samych, jak i innych osób wypoczywających nad wodą.
W 2019 roku na terenie powiatu ełckiego utonęło 6 osób. Jak wskazują policyjne ustalenia, znaczna część ofiar utonięć to osoby, które zanim znalazły się w wodzie piły alkohol. Woda to żywioł, który nie wybacza błędów. Zadbajmy o to, by w tym roku wakacje przebiegały bezpiecznie.  

Komentarze (0)

Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.