Niecodzienni goście w GIH

aktualizacja: 2014-05-28 13:16:58     nr wiadomości: 22447     przeczytano: 3968     Ilość komentarzy komentarze: 2


27 maja już po raz drugi w ostatnim czasie Grajewska Izba Historyczną gościła niecodziennych i wyjątkowych gości.

Wspólnie z Towarzystwem Przyjaciół 9 PSK zostaliśmy poproszeni o wsparcie w organizacji podróży historyczno - geograficznej wyższej kadry dowódczej 16 Pomorskiej Dywizji Zmechanizowanej w Elblągu. I właśnie w jej ramach odwiedziła nas ponad 40 osobowa grupa oficerów tej dywizji na czele z jej dowódcą gen. dyw. dr Leszkiem Surawskim.

Przybyli mieli możliwość wysłuchania dwóch krótkich referatów przygotowanych przez dyrektora GIH - dr Tomasza Dudzińskiego. Pierwszy poświęcony był 9 Pułkowi Strzelców Konnych, drugi zaś wypadowi Podlaskiej Brygady Kawalerii na terytorium Prus Wschodnich we IX 1939 r. Następnie goście zapoznaniu się z eksponatami zgromadzonymi w salach wystawowych GIH.

Ponad 1,5 godzinne spotkanie upłynęło w miłej i sympatycznej atmosferze. Na jego zakończenie wszyscy z obecnych otrzymali na pamiątkę ufundowany przez Towarzystwo Przyjaciół 9 PSK pakiet materiałów informacyjnych, w którym znalazł się m.in. film poświęcony 9 PSK „Poznaj Pana po cholewie …”.

fot. GIH

 


        - fot. - GIH

To miło poczytać jak to Grajewska izba historyczna zapewnia wypoczynek oficerów z Elbląga. Cieszę również iż historycznie i geograficznie wyedukowani oficerowie wiedzą nie tylko na mapie gdzie jest Grajewo. Mam nadzieję, odpukać, całym sercem w razie czego będą, nas mieszkańców Grajewa bronić. Ale czy podnoszenie wartości bojowej jednostki wojskowej z Elbląga, lub też zapewnienie wypoczynku jej oficerom jest zgodne ze Statutem GIH. Wykorzystywanie budynku po dawnej straży pożarnej znajdującego się niestety pod władaniem GIH jak widać nie ma nic wspólnego z zaspakajaniem potrzeb mieszkańców Grajewa! A przepraszam jeden na zdjęciach jest. Czy więc duże pieniądze jakie uszczuplają budżet miasta Grajewa i są przeznaczane na funkcjonowanie Grajewskiej izby historycznej są wydawane na osobiste, nie wiązane z zaspakajaniem potrzeb mieszkańców Grajewa spotkania delikwenta w niebieskiej koszulce?!? A potem wszyscy się dziwią nie ma kasy na basen, asfaltowanie ulic, pomoc społeczną, mieszkania komunalne, nowe chodniki lub przyzwoity plac zabaw dla dzieci w małym parku przy wojska polskiego, itd.
Napisał: ! dodano: 2014-05-30 20:23:50

A czy "!" wie po co są tego typu placówki ? Myślałem, że właśnie po to by mogły je zwiedzać wycieczki a to raczej dobrze świadczy o GIH że zainteresowani zwiedzaniem są nie tylko mieszkańcy Grajewa
Napisał: Grajewiak dodano: 2014-06-08 20:08:30

Dodaj komentarz

Treść:


Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy możliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.