Nie będzie wolnego 2.11

aktualizacja: 2020-10-20 12:59:01     nr wiadomości: 43748     przeczytano: 3203     Ilość komentarzy komentarze: 2

Rząd nie wprowadzi 2 listopada br. dodatkowego dnia wolnego. Pomysł wolnego poniedziałku był rozważany w celu "rozładowania" tłumów podczas odwiedzania cmentarzy z okazji Wszystkich Świętych.

Podczas konferencji prasowej Minister Zdrowia zaapelował o rozłożenie wizyt na cmentarzach na dni poprzedzające oraz następujące po 1 listopada. Dotyczy to przede wszystkim seniorów.

- W naszej opinii przez dzień wolny zwiększona zostałaby liczba interakcji społecznych, która jest katalizatorem rozprzestrzeniania się wirusa; takie rozwiązanie zachęciłoby do wyjazdów, podróżowania, a realizujemy strategię "zostań w domu" - mówił minister.

Na chwilę obecną zarówno w czerwonej, jak i żółtej strefie obowiązuje nakaz noszenia maseczek na zewnątrz, również na cmentarzach. Tego typu obostrzenia dotyczą również obrzędów kościelnych. Dodatkowo w kościołach obowiązują limity osób: w strefie żółtej - 1 osoba na 4 m2, w strefie czerwonej - 1 osoba na 7 m2.

Wybierające się na cmentarze 1 listopada muszą także pamiętać o obostrzeniach w komunikacji. W obu strefach obowiązuje limit 50% liczby miejsc siedzących lub 30% liczby wszystkich miejsc siedzących i stojących przy zachowaniu połowy wolnych miejsc siedzących. 

 

jaki covid, porazka co oni wyrabiają, jak oni o nas dbają, o nasze zdrowie i jak się martwią, kur..a zadłuzają kraj i wciskają ludziom kit,te pieniądze niech przeznaczą na leczenie na nowotwory a nie wyprowadzają kase, jak słuchałem ostatnio ze podwoją łożka covidowe nawet w w prywatnych szpitalach to nóż w kieszeni się otwiera co oni wyrabiają, robią narod w bambuko, nie dajcie się i myślcie
Napisał: obserwator dodano: 2020-10-20 15:20:11

Obserwator! Nie piszę tu o rządzących, ale o profesorach, m.in. profesorze Krzysztofie Simonie. Posłuchaj Go lub poczytaj. Jestem pewny, że nawet nie pomyślisz o nich. Jeżeli trafię z tym, to proszę; przekaż innym sceptykom (delikatnie to ująłem), żeby przeczytali to, co Tobie napisałem. Pozdrawiam.
Napisał: Meliorant dodano: 2020-10-20 18:33:41

Dodaj komentarz

Treść:


Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy możliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.