• 11 komentarzy
  • 12780 wyświetleń

Nasza mistrzyni

Marlena Pisanko, która reprezentowała Grajewo podczas V Mistrzostw Juniorów Młodszych w Karate Kyokushin zdobyła srebrny medal i tym samym tytuł wicemistrzyni Polski Juniorów Młodszych. Turniej odbył się w Legnicy w dniach 9-11 maja br.

Marlena ma 17 lat, uczy się w Zespole Szkół nr 1 w Grajewie, startuje w kategorii powyżej 55 kg, a karate w grajewskim klubie trenuje od ponad 6 lat. Osiągnięcie tak wielkiego sukcesu zawdzięcza ciężkiej pracy oraz swojemu trenerowi Radosławowi Mazurkowi - Stoczyłam 5 walk, przegrałam tylko w finale z Anną Kwiatkowską z Radzymina. Właściwie wszystkie przeciwniczki były ode mnie wyższe, cięższe i to powodowało dodatkowy stres. Nie ukrywam, że na zawody jechałam z nastawieniem, że muszę zająć drugie miejsce ponieważ ostatnio zdobywałam tylko brązowe medale – powiedziała nam wicemistrzyni.

W kategorii Open, w której startowała również Marlena wzięło udział 26 zawodniczek, w całym turnieju swoje umiejętności zaprezentowało 186 sportowców z 55 miast.

- Sukces Marleny był dla mnie dużym zaskoczeniem ponieważ na zawodach Makroregionu w Olsztynie zdobyła brązowy medal. Z racji tego, że w Polsce jest 5 makroregionów szansę, że zwycięży miała nikłe. Dlatego tym bardziej jestem z niej dumny, że udało się jej zdobyć tytuł wicemistrzyni Polski juniorów młodszych – dodał trener Karate Kyokushin Radosław Mazurek.