Nagrodzeni na Olimpiadzie

aktualizacja: 2020-11-30 16:15:21     nr wiadomości: 44134     przeczytano: 1072     Ilość komentarzy komentarze: 0

30 listopada 2020 r. odbył się konkurs pn. „Wojewódzka olimpiada wiedzy z zakresu uprawy roślin bobowatych grubonasiennych i soi”, której organizatorem był Marszałek Województwa Podlaskiego, a Koordynatorem Jednostka Regionalna Krajowej Sieci Obszarów Wiejskich (KSOW) w województwie podlaskim.

Ideą konkursu było propagowanie szeroko pojętej wiedzy rolniczej, zarówno teoretycznej jak i praktycznej z zakresu uprawy roślin bobowatych grubonasiennych i soi, rozwijanie zainteresowań uczniów rolnictwem, upowszechnianie wzorców racjonalnego gospodarowania gruntami rolnymi oraz uświadomienie, czym jest rekomendacja odmian.

Z Zespołu Szkół im. ks. J. K. Kluka w Wojewodzinie w Konkursie wzięli udział trzej uczniowie z klasy trzeciej kształcący się w zawodzie Technik rolnik: Dawid Downar, Patryk Klimaszewski i Maciej Olszewski. Konkurs ze względu na panującą w kraju sytuację epidemiczną został poprowadzony w trybie on-line. Każdy uczestnik miał do rozwiązania test składający się z 33 pytań w czasie 20 minut.

Pięć pierwszych miejsc było nagradzanych z których III zajął – Patryk Klimaszewski (nagroda pieniężna - 500,00 zł) i VDawid Downar (nagroda pieniężna - 300,00 zł), dodatkowo osoby do IV miejsca otrzymały bon podarunkowy o wartości 100 zł do wykorzystania w Szkółce drzew i krzewów. 

Wszystkim uczestnikom konkursu bardzo dziękuję za chęć udziału i zaangażowanie, zwycięzcom gratuluję i życzę dalszych sukcesów. - Ryszard Rogiński

 
Dodaj komentarz

Treść:


Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy możliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.