Muzyczne Zaduszki Liryczne

aktualizacja: 2014-11-10 16:03:14     nr wiadomości: 23512     przeczytano: 3170     Ilość komentarzy komentarze: 0
6 listopada w Grajewskiej Izbie Historycznej odbyło się przepiękne wydarzenie zorganizowane przez Stowarzyszenie KULTURA NIEZALEŻNA, zatytułowane „Muzyczne Zaduszki Liryczne”  

Koncert ten był dopełnieniem listopadowych zamyśleń i wspomnień o naszych bliskich, próbą ocalenia pamięci o tych, którzy odeszli. Wprowadził nas wszystkich w nastrój refleksji i zadumy nad mijającym czasem i nieodwracalnymi wyrokami losu.
Wspomnienie tych, których już nie ma wśród nas to także okazja do zastanowienia się nad własnym życiem i jego jakością, do przypomnienia wszystkim o szacunku i pokorze.

       Wyjątkowy nastrój listopadowego święta powinien skłonić nas do ,,zatrzymania się” w pogoni codziennych obowiązków i zastanowienia się nad sensem istnienia, dotarcia w głąb własnych, skrywanych uczuć, do przeżycia chwil skupienia i  skierowania myśli ku nieobecnym bliskim i pamiętania o tym, że czasem może być już za późno, żeby naprawić krzywdy wyrządzone innym.
       Program Muzycznych Zaduszek został przygotowany w oparciu o wiersze:
Ks. Jana Twardowskiego, Wisławy Szymborskiej, Katarzyny Szczepańskiej, Danieli Ewy Zajączkowskiej, Haliny Muryjas – Rząsy, teksty Agnieszki Osieckiej oraz piosenki z repertuaru Mieczysława Szcześniaka, Roberta Kasprzyckiego, Edyty Geppert, Maryli Rodowicz, Bułata Okudżawy i zespołu Dżem.
          W koncercie wystąpili: P. Halina Muryjas-Rząsa, P. Joanna Chorosińska, P. Lidia Brzozowska, P. Monika Soroko, P. Elżbieta Nagel, P. Grzegorz Curyło, P. Tomasz Cebeliński, P. Tomasz Dudziński, P. Radosław Naumowicz.
Nad dźwiękiem oraz oświetleniem czuwał P. Radosław Antoniak.

Bardzo gorąco dziękujemy za piękną recytację oraz cudowne wykonanie piosenek. Jesteśmy dumni, że mogliśmy gościć tak wspaniałych ludzi jako wykonawców na koncercie.
Głębokie ukłony kierujemy w stronę niesamowitej publiczność, która ogromnie ciepło i z wielkim entuzjazmem przyjęła nasze liryczne zaduszki. Mamy nadzieję, że będą Państwo jeszcze nie raz gościć na naszych koncertach.

Organizatorzy.
Dodaj komentarz

Treść:


Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy możliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.