Miejsca dla pacjentów z Covid19

aktualizacja: 2020-10-20 14:01:43     nr wiadomości: 43753     przeczytano: 4604     Ilość komentarzy komentarze: 5

W związku ze wzrostem liczby zakażeń koronawirusem w całej Polsce, a co za tym idzie - większą potrzebą hospitalizacji osób zakażonych, Ministerstwo Zdrowia zaleciło przekształcenie części szpitali powiatowych w jednostki zajmujące się wyłącznie pacjentami z podejrzeniem lub zakażeniem SARS-CoV-2. Taką funkcję w regionie będą pełniły szpitale powiatowe w Bielsku Podlaskim i Augustowie. 

Decyzje o przekształceniu zostały podpisane. Dzięki temu liczba łóżek dla pacjentów z Covid-19 zwiększy się o 324. Proces będzie następował etapami, zgodnie z harmonogramem opracowanym przez obie placówki.

- Jeżeli chodzi o placówkę w Bielsku Podlaskim - dysponuje ona 173 łóżkami i od dzisiaj duża część z nich będzie dostępna, następne dojdą w kolejnych dniach. Podobna sytuacja jest z placówką augustowską, tam mamy tych miejsc powyżej 150 – pierwsze dla pacjentów z Covid-19 będę uruchamiane już dziś, kolejne do końca tygodnia. To są trudne decyzje, ale musimy je podejmować z uwagi na pogarszającą się sytuację epidemiologiczną - mówił w wywiadzie z Radiem Białystok wojewoda Bohdan Paszkowski.

Pacjenci hospitalizowani wymagający dalszego leczenia zostaną przetransportowani do sąsiednich szpitali, a niewymagający - wypisani. Wstrzymane zostają przyjęcia planowe, ale wszystkie poradnie specjalistyczne, pracownie diagnostyczne oraz POZ funkcjonują bez zmian. W Augustowie będzie również prowadzona rehabilitacja oraz zgodnie z dotychczasowymi zasadami udzielana będzie pomoc pacjentom w zakresie nocnej i świątecznej podstawowej opieki zdrowotnej w przypadkach nagłych zachorowań - od 18.00 do 8.00 rano w dni powszednie i od 8.00 do 8.00 dnia następnego w niedziele i święta.

Pacjenci szpitali w Bielsku Podlaskim i Augustowie, którzy cierpią na inne schorzenia, nie zostaną pozbawieni specjalistycznej opieki medycznej. W przypadku pacjentów z augustowskiej placówki pomoc zapewnią szpitale w Suwałkach i Grajewie, jeśli chodzi o pacjentów z Bielska - szpitale w Siemiatyczach i Hajnówce.

 

Stoi pusta jednostka wojskowa w Osowcu, którą można by przekształcić w placówkę dla zarażonych ale nie, lepiej zająć szpitale a okoliczna ludność niech szuka pomocy po województwie...
Napisał: max dodano: 2020-10-20 19:35:06

Wychodzi na to, że można umrzeć na inną chorobę ale Covid jest teraz najważniejszy. Co tam nadciśnienie, nowotwór, zawał serca....?/. Planowe operacje przesuwa się. Zamknie się kilka oddziałów aby zwiększyć ilość łóżek dla chorych na Covid?. To jakaś paranoja. Jak widać te paciorki i woda święcona to jest śmiech na sali . Cała służba zdrowia leży na łopatkach bo pieniądze idą nie tam gdzie powinny, idą do kościoła, idą na WOT, idą na jakieś bzdurne ławeczki niepodległościowe, idą na pomniki, komisje smoleńskie....... poszły na Wybory, których nie było. chory kraj
Napisał: ana dodano: 2020-10-20 20:42:20

dobra zmiana- działa wirus w odwrocie. ?Kłamcy
Napisał: prezes dodano: 2020-10-20 22:04:15

czemu nie ma napisane ze w szkole nr 1 w grajewie jest 1 zachorowanie na covid-19
Napisał: ok dodano: 2020-10-21 21:37:30

Pacjenci Cov, którzy trafią do szpitala będą potrzebowali podłączenia do tlenu lub do respiratora. Ile łóżek z respiratorem dysponuje każdy szpital? Pan wojewoda uważa, że ma do czynienia z ciemnym ludem i wystarczy podać ilość łóżek w szpitalu. Część łóżek próbuje się przejąć ze specjalistycznej puli darowizn "orkiestry świątecznej pomocy" na co Owsiak kategorycznie nie wyraził zgody.
Napisał: sza dodano: 2020-10-21 22:03:21

Dodaj komentarz

Treść:


Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy możliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.