Miasto w walce z wirusem

aktualizacja: 2020-04-09 10:10:43     nr wiadomości: 42050     przeczytano: 4117     Ilość komentarzy komentarze: 0

Coraz więcej samorządów, także podlaskich stara się samodzielnie zaopatrzyć swoich mieszkańców w maseczki. Zakup i przekazanie maseczek wielokrotnego użytku seniorom i osobom najbardziej narażonym na zakażenie rozważa także grajewski magistrat.

- Ważne jest, aby tego typu zakup był rozsądnym wydatkiem, ponieważ obecnie samorządy kupują i rozdają w większości maseczki jednorazowe, które są nieszczelne i szybko ulegają zawilgoceniu, a jak podają eksperci Światowej Organizacji Zdrowia (WHO), koronawirusy najlepiej czują się w chłodnym, wilgotnym środowisku. Tego typu maseczki sprawdzają się tylko przy krótkim kontakcie z potencjalnie zakażoną osobą – mówi nam Dariusz Latarowski, Burmistrz Miasta Grajewo.

Warto przypomnieć, że Miasto już zaangażowało się w podjęcie działań profilaktycznych związanych z przeciwdziałaniem rozprzestrzeniania się wirusa SARS-CoV-2.

– Zakupiliśmy i przekazaliśmy środki ochrony indywidualnej (maseczki, jednorazowe rękawiczki i płyny do dezynfekcji) pracownikom Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego SP ZOZ w Łomży Filia w Grajewie oraz Szpitala Ogólnego im. dr Witolda Ginela w Grajewie. Czekamy na kombinezony, które także zostaną tam przekazane – zaznacza burmistrz.

To nie jedyne wsparcie.

- Staramy się pomóc w różny sposób. Obecnie w Urzędzie Miasta na drukarce 3D pożyczonej ze Szkoły Podstawowej nr 4 w Grajewie, drukowane są plastikowe elementy do przyłbic, które złożymy i przekażemy pracownikom Szpitala. Popieram też każdą akcję szycia maseczek, które odbywają się w miejskich jednostkach. Zależy mi, aby była to realna pomoc, a nie tylko działanie promocyjne  – dodaje nasz włodarz.

Walka z koronawirusem jest wielkim wyzwaniem dla całej naszej społeczności lokalnej. Metod wsparcia jest wiele i każda jest bardzo cenna. Zróbmy wszystko, aby służby medyczne były w stanie poradzić sobie w tej wyjątkowej sytuacji związanej ze stanem epidemii.

- Bardzo cieszy fakt, że w obecnej bardzo trudnej sytuacji mieszkańcy, prywatni przedsiębiorcy i stowarzyszenia angażują się w pomoc naszym służbom medycznym, które codziennie walczą o nasze zdrowie i życie. Dziękuję wszystkim – Dariusz Latarowski.

 
Dodaj komentarz

Treść:


Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy możliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.