"Mała Ojczyzna" na zdjęciach

aktualizacja: 2009-11-07 12:00:07     nr wiadomości: 10549     przeczytano: 9533     Ilość komentarzy komentarze: 3

  Dnia 5 listopada 2009 r. w Szkole Podstawowej nr 4 im. H. Sienkiewicza w Grajewie odbyło się posiedzenie Komisji oceniającej prace uczniów biorących udział w wyżej wymienionym konkursie.


   Celami konkursu było:
- odkrywanie ciekawych miejsc swojej miejscowości,
- rozbudzanie zainteresowań "Małą Ojczyzną",
- rozwijanie zainteresowań fotograficznych uczniów, ich wrażliwości estetycznej oraz indywidualnych zdolności twórczych.
  

Zgodnie z przyjętymi kryteriami  oceny zawartymi w regulaminie  konkursu komisja w składzie: przewodniczący - pan Jacek Sadowski (fotograf), członkowie jury - panie Elżbieta Sarnacka, Zofia Krzeczkowska, Irena Konopko (nauczycielki SP 4) przyznała trzy nagrody główne i trzy wyróżnienia.


I miejsce
Kamil Ciurzycki za zdjęcie "Zachód słońca nad Grajewem" (kl. VI d SP 4 w Grajewie)

II miejsce
Artur Kaliński za zdjęcie "Staw i dworek w Gieble" (kl. VI SP w Gieble)

III miejsce
Joanna Maciorowska za zdjęcie "Park" (kl. VI a SP 4 w Grajewie)

Wyróżnienia otrzymali:
Weronika Remieszko za zdjęcie "Ruiny zamku Ogrodzieniec" (kl. VI SP w Gieble)
Adrian Romanowski za zdjęcie "Kościół pw. Trójcy Świętej" (kl. VI d SP 4 w Grajewie)
Jacek Jagielski za zdjęcie "Dworzec PKP" (kl. V c SP 4 w Grajewie)

GALERIA

GALERIA NAGRODZONYCH PRAC

ale te pierwsze jest piękne ! ktoś zna się na rzeczy.
Napisał: Paulla dodano: 2009-11-07 14:24:40

Zdjęcie pierwsze, Kamila Ciurzyckiego, jest prawdziwym fotogramem. Patrząc na ten obraz, podziwiam go jako rzeczywiste dzieło sztuki. O walorach i technice użytej w tej fotografii, można powiedzieć dużo więcej. Pozostańmy jednak na tym, że Kamil uchwycił ekspresję kadru tak, że fotka ma siłę bronić się sama. Kamilku, jesteś jeszcze tak młodziutki, a już tak dużo umiesz! Życzę Ci zawsze udanych zdjęć, a przede wszystkim samych, no wystarczy piątek, ze wszystkich przedmiotów. Klasyczne zdjęcie Artura Kalińskiego, wykonane w barwie zimnej, przy rozproszonym świetle, jest dobrze uchwycone i zasługuje na uwagę. Słowa podziękowania należy złożyć Komisji, za profesjonalność i obiektywizm. Przedstawione tu zdjęcia fotograficzne jury sklasyfikowało w odpowiedniej kolejności. Pozdrawiam bardzo serdecznie.
Napisał: STS dodano: 2009-11-07 20:50:05

Czy można poprosić o zdjęcie, które zajęło miejsce I w wyższej rozdzielczości? Bardzo chciałbym ustawić je sobie na tapetę pulpitu komputera. :)
Napisał: Andrzej44 dodano: 2009-11-13 02:04:47

Dodaj komentarz

Treść:


Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy możliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.