Lekcja patriotyzmu

aktualizacja: 2017-11-16 07:34:10     nr wiadomości: 33510     przeczytano: 3198     Ilość komentarzy komentarze: 0

Lekcja patriotyzmu w Szkole Podstawowej nr 2

Święto Niepodległości to polskie święto narodowe, obchodzone co roku 11  listopada na pamiątkę odzyskania przez Polskę niepodległości w 1918 roku po 123 latach niewoli. W  Szkole Podstawowej nr 2 obchodzimy je bardzo uroczyście.  

Z inicjatywy Małego Samorządu Uczniowskiego uczniowie klas I – III podczas zajęć wykonali  biało – czerwone kotyliony oraz inne ozdoby w barwach narodowych. Dzieci  też chętnie oglądały  świąteczną  dekorację na szkolnym korytarzu wykonaną przez MSU.

Wzięły też udział w  konkursie plastycznym pod hasłem "Polska złota jesień". Zadaniem uczniów było przedstawienie piękna polskiego jesiennego krajobrazu dowolną techniką plastyczną.  Nagrodzono 12  uczniów : Laurę Organek, Michała Cebelińskiego, Lenę Aleksiejew, Jurka Dawidowskiego, Szymona Zajkowskiego, Gabrielę Bogdańską, Dominikę Rutkowską, Julię Marcinowską, Julitę Gajko, Sylwię Modzelewską, Annę Kruszyńską i Izabelę Pskowską. Nagrody i pamiątkowe dyplomy wręczyła dzieciom Pani Dyrektor .

Serdecznie gratulujemy nagrodzonym i zachęcamy do udziału w kolejnych edycjach konkursu. Cieszymy się, że dzieci tak chętnie  i z zaangażowaniem prezentują swoje postawy patriotyczne.

W ramach wychowania patriotycznego uczniowie "Dwójki" uczestniczyli również w "Żywej lekcji historii". 8 listopada  Bractwo Rycerskie z Malborka przedstawiło licznie zgromadzonym uczniom  w interesujący i atrakcyjny sposób dzieje oręża, obyczaju i kultury średniowiecznej Polski . Ofertę edukacyjną wzbogaciły pokazy historyczne, których celem było  przede wszystkim przekazanie dzieciom  epokowych wydarzeń w sposób żywy, barwny i dość humorystyczny. W tej podróży do historii edukatorzy, korzystając z licznie zgromadzonych na sali replik eksponatów przekazali wiedzę historyczną. Uczniowie  z zapartym tchem słuchali, ale także sami spełniali się, na przykład w roli wojów, rycerzy oraz dwórek podczas turnieju rycerskiego, który był ważnym elementem średniowiecznej kultury rycerskiej i dworskiej. - opisują   p. Ewa Lichota oraz  p. Agnieszka Sokołowska

 

Dodaj komentarz

Treść:


Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy możliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.