piątek, 19 kwietnia 2024

Warto przeczytać

Kurs Excel - Jaki potencjał ma dobra znajomość Excela?

Każdy użytkownik komputera i oprogramowania marki Microsoft widział lub słyszał, a nawet pracował w Excelu.

Lekcje informatyki na w szkole na studiach, nieskomplikowane obliczenia czy potrzeba stworzenia wykresu. Czy jednak pobieżna znajomości sumowania liczb oraz tworzenia różnych rodzajów wykresu na podstawie tabeli danych może być uznane za dobrą znajomość oprogramowania, jakim jest Excel?

Niekoniecznie. Zawierając w swoim CV informację o tym, że nasza znajomość Excela jest na poziomie zaawansowanym, pracodawca może oczekiwać, iż w jednym palcu zgromadzoną mamy wiedzę na temat analizy danych z wykorzystaniem tabeli przestawnych, funkcji statystycznych czy tworzeniu dynamicznych zestawień danych. Warto dogłębnie poznać funkcjonalności excela, gdyż w przyszłości ta wiedza zapunktuje nie tylko w karierze zawodowej, ale będzie z pewnością przydatna również w życiu osobistym.

Kurs Excela - dlaczego warto rozszerzyć swoje kompetencje

Coraz więcej przedsiębiorstw, niezależnie od branży działalności, w celu optymalizacji wielu obszarów firmy decyduje się na zatrudnianie analityków, których zadaniem jest bieżąca analiza finansów firmy, efektywności pracowników, stanów magazynowych czy wykonywanie obliczeń prognozujących. Jednym z najbardziej oczywistych oprogramowań, które jest wykorzystywane w tych celach, jest właśnie jeden z elementów pakietu Microsoft Office, jakim jest Excel. Excel zyskał swoją popularność głównie z powodu powszechności użycia na całym świecie, ale również z powodu praktycznie nieskończonych możliwości i potencjału wykonywania wszelkich prac z danym wszelkiego rodzaju. W Excelu dane możemy gromadzić, przetwarzać, analizować, a także efektownie prezentować. Rynek pracy rozwija się, a wraz z nim dochodzą nowe kompetencje, których wymaga się od wykwalifikowanych pracowników. Jedną z najatrakcyjniejszych umiejętności, jakie może zaprezentować kandydat, jest właśnie zaawansowana znajomość Excela, która pozwala mu wykonywać zaawansowane prace z danymi.

Analiza danych za pomocą Excela

Microsoft Excel jest najczęściej używanym oprogramowaniem do analizy danych. Wszelkie dane dotyczące finansów firmy,  wyników sprzedażowych, efektywności pracy zasobów ludzkich, nawet gromadzone w osobnych dokumentach może być z powodzeniem za pomocą Excela skonsolidowane do jednego pliku, za pośrednictwem którego na podstawie danych historycznych możemy prognozować, jak firma będzie się rozwijała w przyszłości. Excel wyposażony jest w setki przydatnych funkcji, które pomagają z powodzeniem prowadzenie analizy zarówno od strony statystycznej, matematycznej lub finansowej. Microsoft Excel to podstawowe źródło do tworzenia baz danych klientów czy kontrahentów. Nawet jeżeli te dane na pierwszy rzut oka są nieuporządkowane i nie pozwalają na skuteczne zarządzanie nią, za pomocą Excela jesteśmy w staniezdziałać cuda, pozwalające na prowadzenie bardzo przejrzystej i funkcjonalnej bazy, która zwiększy potencjał
sprzedażowy firmy. 

Wizualizacja danych i prezentacji za pomocą Excela

Kurs Excel pozwoli nam także na zdobycie umiejętności wizualizacji danych. Wprawiony użytkownik Excela jest w stanie za pomocą danych stworzyć atrakcyjne wizualnie dynamiczne prezentacje, które z powodzeniem mogą służyć do przedstawienia sytuacji firmy, potencjału nowego produktu lub raportowania. Umiejętność wizualizowania danych może być bardzo przydatna również w życiu osobistym. Dzięki prowadzeniu domowego budżetu i odpowiedniemu zwizualizowaniu go, z łatwością dostrzeżemy, na co wydajemy najwięcej pieniędzy i gdzie możemy poszukać potencjalnych oszczędności.

Excel to potężne narzędzie, które w rękach wprawionego użytkownika może zdziałać cuda. Dlatego też kurs excel powinien być priorytetem dla każdej osoby, która planuje poprawić swoją sytuację na rynku pracy.
 

Komentarze (0)

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.