Kulturalny Deptak

aktualizacja: 2019-08-14 20:02:13     nr wiadomości: 39933     przeczytano: 4915     Ilość komentarzy komentarze: 1

W dniach od 4 do 9 sierpnia na terenie Parku Miejskiego przy ul. Wojska Polskiego odbyła się trzecia edycja wydarzenia ph. Kulturalny Deptak GCK. Podczas kilku dni mieszkańcy miasta mieli okazję wspólnego obcowania z kulturą i wzięcia udziału w różnego rodzaju przedsięwzięciach.

Deptak rozpoczęliśmy Festiwalem Baniek Mydlanych, inauguracją międzynarodowego projektu artystycznego ph."Before I die...", który zaprasza ludzi do refleksji nad swoim życiem i śmiertelnością. Zapewniliśmy mnóstwo muzyki,moc konkurencji, zabaw dla dzieci i najmłodszych. Każdego dnia partnerzy wydarzenia: Lodziarnia u Włodka, firma JUMPLAND zapewniali atrakcje ruchowe, pyszne lody z tradycjami, popcorn, watę cukrową. Towarzyszyła nam Miejska Biblioteka Oddział dla dzieci z Grajewa, która przygotowała ciekawe stoisko i konkursy z nagrodami. Nadto można było bezpłatnie zbadać wzrok, dzięki przemiłym paniom z Salonu Optycznego Doktor Marchewka z Ełku.

Każdego dnia organizowane były warsztaty plastyczne: wypalania w drewnie, malarskie, ceramiczne, rękodzieła jak "Biżuteria ekologiczna" czy "Pachnące woreczki". Odbyła się Miejska Gra Profilaktyczna, przy współpracy Komendy Powiatowej Policji w Grajewie, Państwowej Straży Pożarnej w Grajewie oraz Związku Strzeleckiego STRZELEC Organizacji Społeczno-Wychowawczej Jednostki Strzeleckiej 1011 Grajewo.  Ponadto odbyła sie potańcówka i wspólne grillowanie z mieszkańcami. Wyświetlaliśmy dla najmłodszych filmy animowane, nagrodzone na tegorocznym Festiwalu Filmów Animowanych dla dzieci. Głównymi atrakcjami wieczorów były koncerty na żywo. Na naszej scenie pod gwiazdami wystąpili: kompozytor/instrumentalista Antoni Czajkowski, utalentowany, młody saksofonista Patryk Grajewski oraz muzyczne małżeństwo Aleksandra i Daniel Szejda. Wyszystkie występy były niezwykłe, magiczne, wzruszające i ochoczo oklaskiwane przez publikę.

Mamy nadzieję, że byliście Państwo zadowoleni i za rok Was z nami nie zabraknie. Dziękujemy serdecznie wszystkim Partnerom wydarzenia, żwirowni z Grajewa za bezpłatne udostępnienie piachu, Przedsiębiorstwu Usług Komunalnych za pomoc w jego uprzątnięciu a Państwu za wspaniałą atmosferę - byliście nieocenieni. Kłaniamy się wszystkim nisko!

 

fot. Grajewskie Centrum Kultury

Super sprawa. W tym roku byłam tam pierwszy raz, bo mój synek ma dopiero niewiele ponad rok ale i tak bardzo nam się podobało. Za rok wrócimy na pewno! W Grajewie coraz więcej się dzieje!
Napisał: Justyna dodano: 2019-08-19 09:02:52

Dodaj komentarz

Treść:


Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy możliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.