Który bank oferuje najtańsze konto osobiste?

aktualizacja: 2020-06-19 15:36:51     nr wiadomości: 42681     przeczytano: 1100     Ilość komentarzy komentarze: 0

Konto osobiste zaliczane jest do podstawowych produktów oferowanych przez banki. Pomaga skutecznie zarządzać domowymi finansami, dlatego też jego wybór powinien być starannie przemyślany. Na rynku dostępnych jest wiele opcji i na pierwszy rzut oka ciężko stwierdzić, która z nich będzie najlepsza. Postanowiliśmy nieco przybliżyć to zagadnienie, żeby podjęcie decyzji było łatwiejsze.

Dlaczego warto posiadać konto osobiste?

Konto osobiste przede wszystkim ułatwia korzystanie z naszych pieniędzy. Dzięki niemu nie musimy już nosić przy sobie gotówki, nie odbieramy wynagrodzenia w kasie oraz nie płacimy rachunków na poczcie. Nasze środki są również odpowiednio zabezpieczone. Dzięki bankowości internetowej mamy do nich dostęp w dowolnym miejscu i o każdej porze. Pomaga również kontrolować wszystkie wydatki oraz gromadzić oszczędności.

Na co zwracać uwagę przy wyborze konta osobistego?

Niezależnie od tego czy posiadasz już konto osobiste czy zamierzasz je założyć po raz pierwszy, musisz zwrócić uwagę na kilka ważnych elementów. Na samym początku należy sobie odpowiedzieć na pytanie: "do czego najbardziej potrzebny będzie mi rachunek bankowy?". Każdy człowiek może mieć inne potrzeby, więc określenie ich jest ważną kwestią. Tym bardziej, że konta oferują różne pomocne funkcjonalności, które ułatwiają codzienne życie. Wiele banków daje swoim klientom możliwość złożenia wniosku o pożyczkę gotówkową czy wykupu ubezpieczenia samochodu.

Ważne są również opłaty za jego prowadzenie. Jeżeli zależy nam na gromadzeniu oszczędności, to nie możemy pozwolić na to, żeby bezmyślnie je tracić na różnego rodzaju bankowe prowizje. Mogą być one pobierane za np.: brak wpływów na konto, wykonanie przelewu, korzystanie z bankomatu czy wpłatę gotówki w oddziale banku. Warto również sprawdzić czy opłaty naliczane są również za korzystanie z karty debetowej.

Jakie warunki trzeba spełnić, żeby mieć darmowe konto osobiste?

Podobno na świecie nie ma nic za darmo. Jak więc wygląda sytuacja z bezpłatnymi kontami osobistymi? Możliwe jest posiadanie takiego rachunku, jednak wiąże się to ze spełnieniem pewnych wymagań. Banki wymagają aktywności w korzystaniu zarówno z konta, jak i z wydanej do niej karty. Każda instytucja ma swoje indywidualne wymagania w tej kwestii, ale najczęściej ograniczają się one do konieczności wykonania określonej ilości przelewów oraz dokonania transakcji płatniczych na określoną kwotę.

Chcąc mieć całkowicie darmowe konto osobiste, należy również zwrócić uwagę na sposób wypłaty z niego środków. Należy zrezygnować z wypłaty w oddziale banku oraz nie wyciągać małych sum z bankomatów, ponieważ takie operacje często wiążą się z zapłatą prowizji. Podobnie wygląda sytuacja, gdy chcemy dokonać wpłaty gotówkowej bezpośrednio w kasie. Zdecydowanie lepiej skorzystać wtedy z wpłatomatu.

W jakim banku najlepiej założyć konto osobiste?

Sytuacja na rynku kont osobistych bywa bardzo dynamiczna. To, że dzisiaj jeden rachunek jest najtańszy nie oznacza, że za miesiąc będzie podobnie. Dzieje się tak dlatego, że banki raz na jakiś czas oferują promocje, podczas których mogą oferować darmowe ROR-y, bez konieczności spełniania wielu wymagań. Dlatego najlepiej śledzić zestawienie na: https://www.czerwona-skarbonka.pl/ranking-kont-osobistych/, które jest na bieżąco aktualizowane.

Znajduje się tam ranking kont osobistych, który znacznie ułatwia wybór najtańszej i najlepszej opcji. Znajdziemy w nim wszystkie najważniejsze informacje o poszczególnych rachunkach bankowych, takie jak:

  • wymagania jakie trzeba spełnić, żeby nie była pobrana opłata za kartę

  • warunki do spełnienia w celu uniknięcia opłaty za prowadzenie konta

  • opłaty za korzystanie z bankomatów w kraju i poza jego granicami

  • czy bank oferuje dodatkowe korzyści za otwarcie rachunku

Znajdują się tam również odnośniki do poszczególnych banków, więc w szybki sposób można internetowo otworzyć takie konto.

 
Dodaj komentarz

Treść:


Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy możliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.