Kronika 997

aktualizacja: 2020-04-07 19:14:42     nr wiadomości: 42038     przeczytano: 2283     Ilość komentarzy komentarze: 3

 08.04.2020 Ełk: Kolizja na ełckiej obwodnicy

Mandatem został ukarany 66-letni kierowca dacii, który zajechał drogę kierującemu audi. Choć zdarzenie wyglądało poważnie, nikt nie odniósł groźnych obrażeń. Kierowcy byli trzeźwi.

Do zdarzenia doszło po godzinie 11 na ul. Przemysłowej w Ełku. Pracujący na miejscu policjanci ustalili, że 66-letni kierowca dacii po wykonaniu manewru zawracania nieprawidłowo zmienił pas ruchu. Mężczyzna zajechał drogę kierowcy audi. W wyniku tego pojazd audi dachował.Do szpitala trafiła pasażerka dacii. Na szczęście jej obrażenia okazały się niegroźne. Za spowodowanie kolizji kierowca dacii został ukarany mandatem, Kierowcy pojazdów byli trzeźwi.

 

Ełk: Mycie samochodu na stacji paliw i spożywanie alkoholu w miejscu publicznym to kolejne przykłady złamania zasad bezpieczeństwa w czasie epidemii
       Mycie samochodu na stacji paliw i spożywanie alkoholu w miejscu publicznym, to kolejne przykłady złamania wprowadzonych w ostatnim czasie zaleceń mających na celu ograniczenie rozprzestrzeniania się koronawirusa.  Teraz osoby, które złamały obowiązujące ograniczenia w tym zakresie, czekają dotkliwe sankcje.

Tylko wczoraj policjanci dwukrotnie interweniowali w stosunku do osób, które nie zastosowały się do ograniczeń związanych z obowiązującym w Polsce stanem epidemii.

Około godziny 13:00 policjanci patrolujący ulice miasta zauważyli mężczyznę, który na stacji paliw mył auto. Mężczyzna na zwróconą uwagę zareagował bardzo agresywnie twierdząc, że nie interesują go żadne przepisy i nie będzie się do nich stosował. Teraz, za tak lekceważące zachowanie, mężczyzna odpowie przed sądem. Grozi mu za to kara grzywny nawet do 5.000 złotych. Policjanci interweniowali również w stosunku do 32-letniego mieszkańca Ełku, który w miejscu publicznym pił alkohol. Tym samym zignorował przepis dotyczący wychodzenia z domu tylko w uzasadnionych przypadkach, za co został ukarany mandatem karnym w wysokości 500 zł.  32-latek otrzymał również mandat karny  wysokości 100 zł za spożywanie alkoholu w miejscu publicznym.

Dodatkowo o zaistniałych sytuacjach zostanie poinformowany inspektor sanitarny, który może na obu mężczyzn nałożyć karę pieniężną nawet do 30 tys. złotych.

Jakim prawem za mycie auta A co to wprowadzony stan wyjątkowy mandaty bez prawnie może miał mocno brudne jak by nie umył to mandacik za brudne
Napisał: Luki dodano: 2020-04-08 06:21:25

Art 31konstytucji
Napisał: Pawel dodano: 2020-04-08 06:22:57

Czyli tablica rejestracyjna może być w błocie, bo nie mogę umyć auta ? Wszystkie te absurdalne przepisy są bezprawne. Jak nie mogę korzystać z auta ,to może ubezpieczenie niech mi zwrócą -nikt pieniędzy nie rozdaje.
Napisał: 5G dodano: 2020-04-08 23:58:02

Dodaj komentarz

Treść:


Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy możliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.