Kredyty gotówkowe wybieraj odpowiedzialnie!

aktualizacja: 2019-09-04 06:24:39     nr wiadomości: 40113     przeczytano: 3839     Ilość komentarzy komentarze: 0

Niemal połowa Polaków ma na swoim koncie zobowiązania kredytowe, wśród których dużą popularnością cieszą się kredyty gotówkowe. I Ty potrzebujesz zewnętrznego wsparcia finansowego? Sprawdź, jak wybrać ofertę odpowiedzialnie.

Kredyty gotówkowe to produkty finansowe, z których Polacy korzystają bardzo często. Niestety nie wszyscy sumiennie spłacają swoje zobowiązanie, mając nawet kilkumiesięczne opóźnienia. Chociaż takich sytuacji nie zawsze da się uniknąć, można zminimalizować ryzyko ich wystąpienia. Do zaciągania kredytów gotówkowych należy podejść odpowiedzialnie i z dużą dawką rozsądku. O czym więc należy pamiętać?

Kredyt kredytowi nierówny

Oferty banków różnią się między sobą, co potwierdza porównywarka kredytowa. Wybór przypadkowej propozycji może kosztować co najmniej kilkaset złotych. To główny powód, dla którego warto poświęcić chwilę na analizę dostępnych ofert.

Szczególną uwagę należy zwrócić na kilka kluczowych kwestii:

●  RRSO – rzeczywista roczna stopa oprocentowania informuje nie tylko o odsetkach, ale i pozostałych kosztach (np. prowizji);

●  okres kredytowania – im dłuższy, tym niższa miesięczna rata;

●  miesięczna rata – musi być dopasowana do sytuacji materialnej (obecnej i w przyszłości, np. w razie utraty pracy, poważnej choroby),

●  maksymalna kwota – pozwoli to dopasować ofertę do swoich potrzeb,

●  wymagane formalności – większość banków nie wymaga przedstawiania dokumentów potwierdzających zarobki.

Jak pożyczać odpowiedzialnie?

Aby uniknąć problemów finansowych, należy pożyczać odpowiedzialnie. Wystarczy dostosować się do poniższych zasad.

●  Pożycz tyle, ile potrzebujesz – nawet, jeśli bank proponuje nieco więcej.

●  Nie spłacaj rat w ostatniej chwili – zawsze wykonuj przelew z kilkudniowym wyprzedzeniem. Aby było to możliwe, termin płatności ustal z bankiem na dzień, w którym otrzymujesz wynagrodzenie z pracy.

●  Wybierz optymalny okres kredytowania – tak, by rata była dostosowana do sytuacji materialnej. Zastanów się przy tym czy wolisz płacić niższą ratę czy wyższą i finalnie zapłacić bankowi mniej.

Pamiętaj też, by – w razie trudności ze spłatą – od razu zgłosić się do banku. Często oferują one tzw. wakacje kredytowe, czyli odroczenie terminu spłaty konkretnej raty.

Nie zbieraj danych samodzielnie

Porównanie ofert kredytowych to klucz do odpowiedzialnego pożyczania. Wcale jednak nie musisz zbierać danych we własnym zakresie. Wystarczy, że skorzystasz z narzędzia dostępnego na stronie https://finanse.rankomat.pl/kredyty/gotowkowe/. Wypełniając formularz, w kilkanaście sekund otrzymasz informację zwrotną o konkretnych ofertach kredytowych – są to dane o kwocie kredytu, wysokości raty, całkowitej kwocie do spłaty, wysokości RRSO. Dzięki temu szybko porównasz propozycje – bez konieczności wychodzenia z domu.

 

Dodaj komentarz

Treść:


Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy możliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.