Kreatywna sobota w "Dwójce"

aktualizacja: 2018-03-02 11:18:04     nr wiadomości: 34494     przeczytano: 2998     Ilość komentarzy komentarze: 1

W miniony weekend po raz kolejny w Szkole Podstawowej nr 2 w Grajewie zorganizowano zajęcia kreatywne o wszystkim dobrze znanej nazwie "Kreatywna Sobota". Mimo mrozu i chłodu panującego na zewnątrz i tym razem mogliśmy liczyć na obecność naszych przedszkolaków! Jak zwykle czekała na nich świetna zabawa i cała moc atrakcji.

Zajęcia rozpoczęliśmy od małej rozgrzewki w czasie zabaw muzyczno-ruchowych. W ich trakcie dzieci ćwiczyły orientacje w schemacie ciała i przestrzeni, miały możliwość interpretowania ruchem utworów muzycznych, uczyły się wystukiwania prostych rytmów. Zwieńczeniem pierwszej części zajęć było wykonanie akompaniamentu muzycznego do piosenki  "We will rock you".

Kolejna część zajęć poświęcona była rozwijaniu talentów i zainteresowań plastycznych wśród dzieci. Za pomocą farb, przy użyciu techniki stempelkowej, dzieci wykonały podobiznę misia polarnego. Każdy miś jaki powstał w czasie zajęć to małe dzieło sztuki, które wymagało od dzieci ogromnej kreatywności i pomysłowości.

"Zabawy z językiem angielskim" już na stałe weszły do repertuaru "Kreatywnej Soboty". W ich trakcie dzieci w ciekawy i zabawny sposób mogą zdobywać i utrwalać swoje umiejętności językowe. Tym razem w czasie zajęć zatytułowanych "Jungle animals" dzieci dowiedziały się jakie zwierzęta mieszkają w dżungli, wykonały kolorowe maski oraz wzięły udział w zabawach ruchowych.

Na zakończenie przedszkolaki z SP nr 2 w Grajewie miały okazję skorzystać z naszej sali przeznaczonej do integracji sensorycznej. Dzieci mogły przetestować sprzęty znajdujące się w sali, które na co dzień wspomagają ich rozwój, a w dni takie jak ten są doskonałą rozrywką dla naszych podopiecznych. Dużo radości zapewniła dzieciom zabawa z "Magicznych dywanem". Przeskakiwanie po krach lodowych, tropienie śladów na śniegu, zbieranie słojów z miodem, to tylko niektóre zabawy ćwiczące koordynację wzrokowo-ruchową, szybkość reakcji i spostrzegawczość, które dzieci mogły przetestować.

                                  Serdecznie zapraszamy na kolejne zajęcia już za miesiąc -  wychowawczynie przedszkola

 

Super szkoła
Napisał: rodzic dodano: 2018-03-05 15:22:25

Dodaj komentarz

Treść:


Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy możliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.