Korsze - Warmia 1:1

Niezwykle cenny punkt przywieźli w środę z trudnego terenu w Korszach piłkarze WARMII Grajewo. Po zaciętym i emocjonującym spotkaniu grajewianie zremisowali z gospodarzami 1:1 prowadząc do przerwy 1:0. Dla piłkarzy MKS był to niezwykle ważny mecz, w którym chcieli za wszelka cenę przełamać passę porażek. Wydawało się, że przyjdzie im to łatwo w meczu z naszym zespołem, który przecież jeszcze wiosną był praktycznie dostarczycielem punktów w III lidze. Wygląda na to, że trenerski duet ? Jarosław Turowski i Marcin Strzeliński, pomimo odejścia z zespołu podstawowych, doświadczonych zawodników takich jak Karol Kosiński i Konrad Kowalko odmienił oblicze zespołu. WARMIA podtrzymuje w lidze dobrą formę z gier kontrolnych i w środę potrafiła się oprzeć ofensywie piłkarzy z Korsz.

Mecz w Korszach miał dość niecodzienny przebieg. Gospodarze ofiarnie atakowali przez większą część meczu, ale WARMIA po świetnie przeprowadzanych kontratakach zwłaszcza w pierwszej połowie mogła skarcić MKS większą ilością bramek. Przewaga MKS ograniczała się do masowego wykonywania rzutów rożnych, których w trakcie meczu było aż 14 dla gospodarzy. WARMIA miała ich bodaj trzy, ale to nasi piłkarze zdobyli prowadzenie w 36 minucie, gdy 18-letni Adam Lekenta odebrał rywalowi piłkę, zagrał ją do Dzierzgowskiego a ten pięknie podał na lewą stronę do Marcina Strzelińskiego, który odważnie wbiegł w pole karne i w sytuacji sam na sam z bramkarzem lewą nogą uderzył piłkę w długi róg bramki świetnie broniącego w tym meczu Milkiewicza. Niespełna pięć minut później wyraźnie zaskoczeni piłkarze MKS mogli i powinni stracić drugiego gola, gdy Tomasz Dzierzgowski w sytuacji sam na sam z bramkarzem próbując go minąć w ostatniej chwili stracił piłkę ? Milkiewicz tylko sobie znanym sposobem wyłuskał ją spod nóg naszemu napastnikowi.  W pierwszych minutach drugiej części gry WARMIA miała doskonałe okazje do podwyższenia wyniku. Zarówno Dzierzgowskiemu (47 minuta)  jak i Chylińskiemu (50 minuta) na przeszkodzie stanął Milkiewicz kapitalnymi interwencjami ratując gospodarzy przed utratą bramek.

Trzeba przyznać, że gospodarze w rewanżu w 51 minucie mieli znakomitą okazję, ale dobry strzał głową Kozłowskiego instynktownie obronił Gieniusz. Po niezwykle pasjonującym początku drugiej połowy, gdy oba zespołu co chwila przeprowadzały groźne akcje - gra się nieco uspokoiła. W 68 minucie miał miejsce błąd naszej obrony i zbyt krótkie wybicie piłki, po czym Damian Roksela precyzyjnym strzałem z linii pola karnego pokonał znakomicie w tym meczu broniącego Gieniusza. Gospodarze zwietrzyli szansę na zwycięstwo i atakowali z furią do ostatniej minuty doliczonego czasu gry. Ale kilka minut po utracie bramki WARMIA miała znów doskonałą szansę na gola ? po rzucie rożnym dla naszego zespołu świetnie strzelał Kozikowski, lecz Milkiewicz jakimś cudem obronił mknącą w róg jego bramki piłkę odbijając ją na słupek. Do końca meczu wynik pozostawał sprawą otwartą ? okazje mieli zarówno gospodarze (w 89 minucie Kozłowski!) oraz goście (lob Dzierzgowskiego w 92 minucie).

Podsumowując ? mogło być i lepiej i gorzej, ale remis na wyjeździe naszego zespołu to dobry wynik. Niestety ? w dobrej grze obu zespołów mocno przeszkadzał fatalny stan boiska w Korszach, które jest pofałdowane niczym fale Dunaju. Trudno zrozumieć jak może ono być dopuszczone do gry w III lidze?

Rozgrywki ligowe od początku nabrały wysokiego tempa. Już w sobotę 17 sierpnia o godzinie 11:00 na Stadionie Miejskim w Grajewie WARMIA zagra z rezerwami białostockiej JAGIELLONII.

14.08.2013 Korsze, Stadion Miejski

Korsze - WARMIA Grajewo 1:1 (0:1)

0:1 Marcin Strzeliński 36', 1:1 Damian Roksela 68'

MKS: 12.Milkiewicz - 17.Miłoszewski, 10.Piwiszkis (Kpt) (46' 42.Czyrski), 5.Fedczak, 11.Paweł Sawicki - 7.Solecki (68' 13.Piotr Sawicki), 3.P.Branicki, 77.Roksela (88' 29.Krajewski), 24.Bukowski (46' 9.Mikołajczyk) - 8.Kozłowski, 22.Miller
REZERWA: 1.Zalewski - 29.Krajewski, 9.Mikołajczyk, 42.Czyrski, 13.Piotr Sawicki, 21.Filipowicz, 91.M.Branicki

WARMIA: 1.Gieniusz - 13.Lekenta (70' 16.Sypytkowski), 3.Domurat, 17.Arciszewski (Kpt), 15.Koszczuk - 5.Randzio, 20.M.Tuzinowski, 7.Kozikowski, 9.Strzeliński (90' 4.Mikucki) - 11.Chyliński (80' 8.K.Górski), 6.Dzierzgowski

REZERWA: 33.Jegliński - 2.Olszyński, 16.Sypytkowski, 21.Szumowski, 8.K.Górski, 4.Mikucki, 18.Golubiewski

Sędzia:Maciej Staniszewski (W-M.Z.P.N Olsztyn)

Widzów: 80

Żółte kartki: P.Branicki (MKS) - Dzierzgowski, Tuzinowski, Randzio (WARMIA)

Zapis wydarzeń na boisku:

1' Rozpoczynają grajewianie

3' Przerwa w grze - udzielana jest pomoc medyczna Millerowi z MKS

4' Jak na razie gra nie zbliżyła się do pola karnego żadnej  z drużyn

5' Pierwsza groźna akcja WARMII - Dzierzgowski dośrodkował z prawej strony, ale obrońcy gospodarzy przejęli piłkę

8' Po okresie przewagi naszego zespołu jeden wypad pod pole karne WARMII przyniósł rzut rożny dla gospodarzy, ale po dośrodkowaniu wybił piłkę Kozikowski

12' Sporo fauli w pierwszych minutach meczu - tym razem na boisku leżał Chyliński, ale już wraca do gry

14' Było bardzo groźnie pod bramką Gieniusza - źle główkował Koszczuk, po czym Bukowski znalazł się w sytuacji sam na sam z naszym bramkarzem po prawej stronie boiska. Na szczęście interwencja Gieniusza ratuje sytuację i jest rzut rożny dla gospodarzy

14' Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego wybijamy piłkę w pole

20' Groźne dośrodkowanie Bukowskiego wyłapuje Gieniusz

22' Piłka płata figle zawodnikom obu zespołów na potwornie nierównym boisku - "fale Dunaju" to najlepsze określenie nawierzchni boiska w Korszach

23' Kolejny rzut rożny dla korszan - bez zagrożenia pod naszą bramką

25' Bardzo groźna akcja gospodarzy - dośrodkowanie aktywnego Bukowskiego, ale na nasze szczęście Kozłowski nie sięgnął piłki głową

26' Teraz wreszcie sytuacja WARMII - podanie ze środka pola do Strzelińskiego, który był sam na sam z bramkarzem. Sędzia liniowy podniósł jednak chorągiewkę i główny odgwizdał pozycję spaloną na której był Dzierzgowski, nie biorący udziału w tej akcji

28' Żółta kartka dla Dzierzgowskiego za krytykę orzeczeń sędziego

32' Błąd za błędem naszej obrony i Roksela marnuje doskonałą sytuację dla gospodarzy strzelając z pola karnego wysoko ponad bramką

33' Świetny strzał Kozłowskiego w róg naszej bramki i doskonała parada Gieniusza ratuje WARMIĘ

34' Dwa kolejne rzuty rożne dla korszan - na szczęście bez większego zagrożenia dla naszego zespołu

36' GOOOOOOOOOOOOL! Adam Lekenta zagrał piłkę do Dzierzgowskiego, który podał na lewą stronę do Marcina Strzelińskiego a ten wbiegł w pole karne i strzałem w długi róg pokonał Milkiewicza! Prowadzimy w Korszach 1:0!

38' Bardzo dobra akcja WARMII - Dzierzgowski zagrywa piłkę na pole karne do Strzelińskiego, ale w ostatniej chwili ofiarna interwencja obrońcy ratuje zespół gospodarzy

39' Kolejny rzut rożny dla korszan, ale znów wybijamy piłkę

40' Mieliśmy kapitalną okazję do podwyższenia wyniku - po szybkiej kontrze Chylińskiego piłkę otrzymał Dzierzgowski, który jednak w sytuacji sam na sam z bramkarzem, próbując ograć Milkiewicza stracił piłkę i mamy tylko rzut rożny

41' Po rzucie rożnym przejmują piłkę gospodarze

42' Tym razem kolejny rzut rożny dla MKS i znów piłkę odzyskuje WARMIA

43' Kolejna znakomita kontra WARMII - Dzierzgowski podał do Chylińskiego a ten znakomicie zagrał do Strzelińskiego, ale znów w ostatniej chwili obrońca ubiegł naszego zawodnika

45' Koniec pierwszej połowy meczu, w którym pomimo przewagi gospodarzy nasi piłkarze po świetnym kontrataku prowadzą 1:0 a mieli też dwie inne znakomite sytuacje do zdobycia kolejnych bramek

46' Drugą połowę rozpoczynają gospodarze

46' W zespole z Korsz aż dwie zmiany po przerwie - boisko opuścili Piwiszkis i Bukowski a za nich weszli Mikołajczyk i Czyrski

47' Kapitalna okazja WARMII - po strzale Kozikowskiego odbił piłkę Milkiewicz a próbującemu dobić piłkę Dzierzgowskiemu ofiarną interwencją przeszkodził bramkarz gospodarzy

47' Żółta kartka dla Tuzinowskiego za przerwanie akcji rywala

50' To musiała być bramka dla WARMII! Znakomita akcja Dzierzgowskiego prawą stroną boiska, który wymanewrował obrońców gospodarzy i podał do Chylińskiego ale kapitalna obrona Milkiewicza zapobiegła utracie bramki przez MKS

51' W rewanżu dośrodkowanie gospodarzy z prawej strony na nasze pole karne i świetna "główka" Kozłowskiego - kolejna fantastyczna obrona bramkarza, a tym razem jest to bramkarz WARMII

53' Ależ zrobił się pasjonujący mecz w Korszach! Akcja za akcję! WARMIA miała kolejną sytuację bramkową po szybkim wyjściu lewą stroną Chylińskiego, który jednak niedokładnie dograł piłkę do Kamila Randzio

58' Nadal mecz toczony jest w szybkim tempie, ale nie ma kolejnych akcji pod bramkami obu zespołów

62' Na bramkę Milkiewicza uderzał Strzeliński, ale pewnie obronił bramkarz gospodarzy

63' Chwila przerwy w grze - na boisku leży Dzierzgowski, który mocno ucierpiał w starciu z piłkarzem MKS

64' Nasz napastnik na szczęście wraca do gry

67' Rzut wolny dla WARMII - dośrodkowanie Strzelińskiego jest jednak zbyt głębokie i Tuzinowski "główkuje" ponad bramką MKS

68' GOL dla MKS - błąd naszych obrońców, którzy zbyt krótko wybili piłkę a Damian Roksela soczystym strzałem z linii pola karnego trafia do naszej siatki. Niestety, tracimy prowadzenie.

68' Zmiana w MKS - za Soleckiego wchodzi na boisko Piotr Sawicki

70' Zmiana w WARMII - za Lekentę wchodzi Sypytkowski

73' Po akcji i podaniu Chylińskiego Sypytkowski strzelał głową ale Milkiewicz wybił piłkę na rzut rożny

74' Po rzucie rożnym - dobry strzał w róg bramki Kozikowskiego świetnie broni Milkiewicz a piłka odbija się od słupka bramki gospodarzy!

75' Po rzucie wolnym dla MKS piąstkuje piłkę poza pole karne wybija Gieniusz

80' Zmiana w WARMII - za Chylińskiego na boisko wchodzi Krystian Górski, dla którego jest to debiut w III lidze

81' Rzut rożny dla korszan. Dośrodkowana piłka wyszła łukiem poza linię końcową

82' Znakomite wejście Dzierzgowskiego, który ograł trzech obrońców gospodarzy, ale strzelił ponad poprzeczką bramki MKS

83' Znów rzut rożny dla MKS - a po dośrodkowaniu kolejny korner dla gospodarzy

84' Po drugim rzucie rożnym wybija piłkę Domurat

85' I kolejny rzut rożny dla MKS a po nim ostry strzał Rokseli broni Gieniusz

86' Żółta kartka dla Kamila Randzio za dyskusje z arbitrem i krytykę jego orzeczeń

88' Zmiana w MKS - za Rokselę wchodzi na boisko Krajewski

89' Po błędzie Domurata Kozłowski z bliska strzela na bramkę ale Gieniusz fantastyczną paradą wybija piłkę ponad poprzeczkę

90' Dwa kolejne rzuty rożne - ale dajemy radę

90' Sędzia dolicza 3 minuty do regulaminowego czasu gry

90' + 2' Świetny lob Dzierzgowskiego o mały włos nie zaskoczył Milkiewicza

90' + 2' Zmiana w WARMII - za Strzelińskiego wchodzi na boisko Mikucki

90' + 2' Znów była okazja dla MKS - ale zawodnicy gospodarzy sami sobie przeszkodzili i zdobyli na szczęście dla nas tylko rzut rożny

90' + 3' Po rzucie rożnym przejmujemy piłkę

90' + 3' Żółta kartka dla Pawła Branickiego za faul

90' + 3' Sędzia kończy mecz - zdobyliśmy cenny punkt na trudnym terenie! 1:1 remisuje WARMIA w Korszach.