IX edycji konkursu „Ziemia Grajewska moja Mała Ojczyzna”
W dniu dzisiejszym w godz. 9.00-11.00 w budynku ZS nr 1 w Grajewie odbył się finał powiatowy IX edycji konkursu „Ziemia Grajewska moja Mała Ojczyzna” organizowanego przez:
- Stowarzyszenie Przyjaciół Ziemi Grajewskiej,
- Grajewska Izbę Historyczną,
- Klub Europejski przy LO im. M. Kopernika w Grajewie
We wcześniej przeprowadzonych eliminacjach na poziomie szkolnym udział wzięło 109 uczestników, z których 26 zakwalifikowało się do etapu powiatowego, w którym uzyskano następujące wyniki:
I. Wyniki finału powiatowego – poziom I (szkoły podstawowe)
1. Sylwia Pachucka (SP nr 2 w Grajewie)
2. Marta Karwowska (SP nr 4 w Grajewie)
3. Artur Czyżewski (SP nr 4 w Grajewie)
3. Patrycja Wądołowska (SP nr 4 w Grajewie)
Wyróżnienia:
- Grzegorz Sulewski (SP nr 2 w Grajewie)
- Julita Niecikowska (SP nr 4 w Grajewie)
- Klaudia Kołakowska (SP w Rajgrodzie)
- Aneta Borkowska (SP w Rydzewie)
- Aleksandra Kolenda (SP w Rydzewie)
- Weronika Milewska (SP w Woźnejwsi)
- Patrycja Mikulska (SP w Rydzewie)
- Aleksandra Gleba (SP w Woźnejwsi)
- Magda Grygo (SP nr 2 w Grajewie)
- Olga Renkiewicz (SP w Woźnejwsi)
- Marcin Muczyński (SP w Woźnejwsi)
- Marcin Zemelka (SP w Rajgrodzie)
II. Wyniki finału powiatowego – poziom II (szkoły gimnazjalne)
1. Ewelina Sokołowska (PG nr 2 w Grajewie)
1. Milena Cichocka (PG nr 2 w Grajewie)
2. Krzysztof Sulewski (PG nr 2 w Grajewie)
3. Łukasz Borkowski (PG w Rajgrodzie)
Wyróżnienia:
- Rafał Świderski (PG w Rajgrodzie)
- Arkadiusz Jabłoński (PG w Rajgrodzie)
II. Wyniki finału powiatowego – poziom III (szkoły ponadgimnazjalne)
1. Iwona Zawistowska (LO w Grajewie)
2. Robert Laszczkowski (ZS nr 2 w Grajewie)
3. Mateusz Zalewski (ZS Niećkowo)
Wyróżnienia:
- Filip Karwowski (ZS Niećkowo)
Wręczenie nagród i dyplomów uczestnikom odbyło się o godz. 14.00 w budynku Grajewskiej Izby historycznej w Grajewie przy udziale:
- przedstawiciela posła RP Józefa Klima
- marszałka Woj. Podlaskiego Jacka Piorunka
- starosty powiatu grajewskiego – Jarosława Augustowskiego
- burmistrza m. Grajewo Krzysztofa Waszkiewicza,
- wiceburmistrza m. Grajewo Waldemara Remfelda,
- przedstawiciela IPN o/Białystok Krzysztofa Sychowicza,
- z-ca dyrektora ZS nr 1 w Grajewie Grzegorza Curyły,
- dyrektora Grajewskiej Izby Historycznej Tomasza Dudzińskiego
Wykład okolicznościowy nt. „Region grajewski w latach 80-tych XX wieku” wygłosił dr Krzysztof Sychowicz z IPN o/Białystok.
Fundatorami nagród dla uczestników konkursu byli:
- Jarosław Augustowski - Starosta Powiatu Grajewskiego,
- Krzysztof Waszkiewicz - Burmistrz Miasta Grajewo,
- Józef Klim - poseł na Sejm RP
- Andrzej Jasiński - Dyrektor LO w Grajewie,
- Tomasz Dudziński - Dyrektor Grajewskiej Izby Historycznej,
- Krzysztof Sychowicz - Instytut Pamięci Narodowej o/Białystok,
- Eulalia Haponik - Księgarnia „Alfa”
ORGANIZATORZY
fot.e-Grajewo.pl
środa, 24 kwietnia 2024
piątek, 19 kwietnia 2024
Gratulacje Milena ! ;D
Brawao Milena!! i wszyscy z PG2
Super Ewelina-gratulacje. Brawo PG2
hahaha dziękuję :D
Gratulacje Sylwia