Kończy się sezon działkowy

aktualizacja: 2020-10-25 19:18:42     nr wiadomości: 43807     przeczytano: 3545     Ilość komentarzy komentarze: 0

W okresie jesienno-zimowym dochodzi do kradzieży mienia w tych miejscach, dlatego dobrze wiedzieć jak się chronić przed takim zdarzeniem. Warto też porozmawiać o swoich spostrzeżeniach z dzielnicowym.

Augustowscy policjanci apelują do właścicieli ogródków działkowych o „sąsiedzką czujność” oraz właściwe zabezpieczanie swojego mienia. W okresie jesienno-zimowym dochodzi do kradzieży w tych miejscach. Łupem sprawców staje się pozostawiany w altanach niezabezpieczony sprzęt RTV, czy też narzędzia ogrodnicze. Aby uniknąć kradzieży, warto pamiętać o dobrym zabezpieczeniu działki i jej wyposażenia na zimę.

Oto kilka porad, których stosowanie może zapobiec kradzieży:

  • drogiego sprzętu  (kosiarki, piły, sprzęt elektroniczny) najlepiej nie zostawiać na działce. Lepiej zabrać go ze sobą i przechowywać w dobrze zabezpieczonym pomieszczeniu.
  • należy zachować dokumenty gwarancyjne nowego sprzętu z numerami fabrycznymi. Wartościowe przedmioty dobrze jest oznaczyć w trwały i widoczny sposób oraz zrobić dokumentację fotograficzną.
  • altankę lub działkowy domek należy zabezpieczyć tak, jak własne mieszkanie- zamontowanie atestowanych zamków w drzwiach, oknach i bramach na pewno odstraszy złodziei.
  • stan zabezpieczeń należy kontrolować, co jakiś czas po zamknięciu. Kilkumiesięczną nieobecność właściciela i brak zmian na działce łatwo zauważyć i wykorzystać do kradzieży.

Podczas pobytu na działce warto zwracać uwagę na obce osoby, które chodzą bez celu w okolicy- może to być sposób zbierania informacji przez złodziei.

  • o bezpieczeństwo na działkach warto zadbać wspólnie z sąsiadami- poznaj sąsiadów, wymieńcie się telefonami i zwracajcie uwagę na wasze działki i wszystkie niepokojące sytuacje.
  • wszelkie zagrożenia, podejrzenia i niebezpieczne sytuacje w okolicy należy na bieżąco zgłaszać Policji. Pomoc i radę można uzyskać od dzielnicowego, opiekującego się terenem, na którym mamy swoją działkę.  - źródło: KWP w Białymstoku
Dodaj komentarz

Treść:


Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy możliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.