Koncert świąteczny w Wąsoszu

aktualizacja: 2018-01-18 16:05:31     nr wiadomości: 34107     przeczytano: 2909     Ilość komentarzy komentarze: 10
Z wesołą nowiną – koncert świąteczny w Wąsoszu
 
  W niedzielę 14 stycznia br. odbył się w Wąsoszu  Koncert piosenek świątecznych, kolęd i pastorałek oraz występ Kolędników z szopką z Wąsosza w nowej odsłonie i obsadzie   / p. Ewa i Jacek Nowakowie, p. Jolanta i Artur Koniecko, p. Agnieszka Wszeborowska, p. Romuald Borawski, p. Robert Baran, p. Marek Komosiński/.  
Klimat tego niedzielnego koncertu pozwolił wszystkim powrócić wspomnieniami do atmosfery świąt Bożego Narodzenia. Usłyszeliśmy znane tradycyjne kolędy, zabawne pastorałki oraz piosenki świąteczne w wykonaniu dzieci i młodzieży z gminy Wąsosz przygotowane przez panią Jolantę Koniecko  p.o. dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu w Wąsoszu, a także dzieci ze Szkoły Muzycznej w Szczuczynie pod kierunkiem Pani  Elżbiety Jerulank. 
Podkłady muzyczne do dwóch utworów przygotował Dawid Zieliński – uczeń klasy III /Gimnazjum/ SP w Wąsoszu. 
W koncercie  wykorzystano m.in. cytaty Jana Pawła II, Matki Teresy z Kalkuty, ks. Jana Twardowskiego, mówiące o miłości bliźniego, nadziei, przebaczaniu.
Widzowie podziwiali entuzjazm, muzykalność i radość występujących wokalistów, akordeonistów i skrzypaczek. W oczekiwaniu na kulminacyjny punkt programu wspólnie śpiewano kolędy.
 
Występ Kolędników z szopką z Wąsosza  wywołał bardzo pozytywne reakcje widzów. Zespół kolędniczy powstał w tym roku z inicjatywy pani Jolanty Koniecko, chociaż sam pomysł ożywienia kukiełek zrodził się i dojrzewał przez lata u pana Jacka Nowaka. Jego oryginalna szopka i teksty  mają już ponad kilkadziesiąt lat i przetrwały do dziś… przetrwały, ponieważ pan Jacek kultywuje tę piękną tradycję, występując corocznie na przeglądach, zajmuje czołowe miejsca. 
Podjęte działania w kierunku przygotowania przedstawienia na podstawie scenariusza Kolędników z szopką z Wąsosza powiodły się. Dzięki  wielkiemu zaangażowaniu wszystkich aktorów mogliśmy obejrzeć efekt tej pracy. Piękna scenografia szopki to zasługa wąsoskiego artysty – malarza Pana Romualda Borawskiego.
 
W piątek zespół wziął  udział w XVI  Powiatowym  Przeglądzie Widowisk  Kolędniczych  „Gody 2018” w Szczuczynie i zajął I miejsce. Tym samym  zakwalifikował się do Wojewódzkiego Przeglądu Teatrów Wiejskich i Obrzędowych Województwa Podlaskiego w Łomży i będzie godnie reprezentował gminę Wąsosz oraz powiat grajewski.
 
Licznie przybyła publiczność oraz owacje na stojąco były najlepszą nagrodą dla występujących. Organizatorzy serdecznie dziękują p. wójtowi Czesławowi Ołdakowskiemu za życzliwość  i wsparcie dla społecznych inicjatyw.

Kolędy były piękne, wzruszające i świetnie przygotowane.
Napisał: renata dodano: 2018-01-19 17:28:09

Szopka Noworoczna była piękna i śmieszna. Garderoba aktorów to hit sezonu zimowego, śmiałam się do łez.
Napisał: renata dodano: 2018-01-19 17:36:42

Byłam na Koncercie Kolęd i pastorałek w Wąsoszu. Pięknie. Jestem zachwycona dziećmi, które brały udział w Koncercie, jak i dorosłymi, którzy brali udział w Jasełkach. Program cudownie dobrany. Jawi się nam "zagłębie” cudownych, zdolnych muzycznie dzieci. Ileż to wymagało wysiłku, prób i ćwiczeń. Gratuluję dzieciom, rodzicvom, wszystkim osobom pracującym przy Koncercie, a szczególnie Pani Jolancie Koniecko pełniacej obowiązki dyrektora Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu w Wąsoszu. Tak trzymajcie
Napisał: Elżbieta-rodowita wąsowianka dodano: 2018-01-19 18:28:38

No i ponownie było przepięknie. Całość jak w teatrze - Wąsosz powinien być dumny.
Napisał: Kasia dodano: 2018-01-20 11:02:57

jakie wsparcie wójta ?, żeby nie zaangażowanie rodziców nic z tego by nie było.
Napisał: Barbara dodano: 2018-01-23 07:48:01

to wszystko zasługa Pani Wioli Zyskowskiej
Napisał: zosia dodano: 2018-01-26 09:38:37

Zasługa tylko i wyłącznie pani Jolanty Koniecko i występujących dzieci
Napisał: Wasowianja dodano: 2018-01-28 18:53:42

Jaka zasluda Pani Wioli przeciesz u pani Wioli nikt niegral na skrzypcach czy na pininie szopka to zasluga ludzi kturzy ja tworza ludzie zazdrosc bo bylo pieknie pozdrawiam
Napisał: obserwator dodano: 2018-01-29 19:28:13

No i wylazło szydło z worka. Jak ludziom brakuje splendor, oklasków ,pochlebstw. Niech winny uderzy się w pierś. Impreza była świetna, młodzież, kolendnicy - proszę o więcej. Gratulacje dla organizatora.
Napisał: Przyjezdna dodano: 2018-02-02 17:36:27

Prawda, że Pani Wiola bardzo dużo czasu w szkole poświęca muzycznemu przygotowaniu dzieci, ale jedynie tych które mają predyspozycje, a u Pani Koniecko mogą wystąpić wszystkie - od tego jest nasz GOK.
Napisał: Anna dodano: 2018-02-02 17:48:10

Dodaj komentarz

Treść:


Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy możliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.