Kolektory słoneczne, samochody elektryczne, zero waste, czyli zmieniamy nawyki

aktualizacja: 2019-09-04 07:56:42     nr wiadomości: 40105     przeczytano: 4904     Ilość komentarzy komentarze: 0

Potrzebujemy zmian, które będą odpowiedzią na alarm, jaki wysyła do nas nasza planeta. Szukamy rozwiązań, które zmniejszają negatywny wpływ człowieka na środowisko. Staramy się uczyć się rozsądnego, ekologicznego i oszczędnego podejścia do świata oraz jego zasobów. W jaki sposób możemy to zrobić?

Zero waste, czyli brak śmieci – wchodzisz w to?

Głównym celem tego stylu życia jest jak najmniejsze generowanie różnych odpadów i jednocześnie minimalizacja zanieczyszczenia środowiska. Zgodnie z trendem pakuje się zakupione rzeczy do własnych materiałowych siatek. Wybiera się tylko to, co nie ma opakowania.

Dodatkowo korzystne jest kupowanie produktów bezpośrednio od rolnika. W ten sposób także działamy in plus na naszą planetę. Są to takie małe kroki ku lepszemu. Oprócz tego chodzi tutaj o to, aby ograniczyć rzeczy. Otaczać się tylko tymi, których rzeczywiście używamy. Dodatkowo stawia się na używanie ponowne różnych przedmiotów (naprawianie ich), a także na segregowanie i przetwarzanie odpadów.

Kolektory słoneczne – możesz zdobyć dofinansowanie

Co ciekawe, Polacy coraz częściej decydują się na ekologiczne inwestycje. Wśród popularnych rozwiązań znajdują się kolektory słoneczne. Zwłaszcza że istnieje możliwość uzyskania dopłaty na zakup i montaż takiego rozwiązania. Chodzi tutaj o program „Czyste Powietrze”. Maksymalny możliwy koszt, do którego liczona jest dotacja, wynosi nawet 53 tys. zł. Warto wiedzieć, że istnieje opcja dopłaty do zakupu instalacji odnawialnych źródeł energii.

Instalacja solarna (kolektory słoneczne) przynależna do domu jednorodzinnego jest w stanie w miesiącach letnich pokryć 100 proc. potrzeb CWU. W ciągu roku oszczędności mogą sięgać aż 60 proc.

Nowy sposób na samochód

Coraz więcej osób rezygnuje z samochodu na rzecz zdecydowanie bardziej ekologicznego transportu, a konkretnie roweru i komunikacji miejskiej. Wprowadzane są także rowery miejskie, które podobnie cieszą się niemałą popularnością. Efekt? Zdecydowanie mniej korków na drogach i spalin w naszym powietrzu.

Dodatkowo coraz modniejsze stają się samochody ekologiczne, czyli takie, które napędzane są paliwami alternatywnymi. Wśród nich tymi najbardziej popularnymi są hybrydy (np. Toyota Yaris, Toyota C-HR), na drugim miejscu tymczasem znalazły się pojazdy elektryczne (np. Nissan Leaf, Renault Zoe), a także hybrydy typu plug-in (np. Mitsubishi Outlander PHEV).

 
Dodaj komentarz

Treść:


Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy możliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.